Filmy
rozyczka1bb2218b8f4280538853bf0bd3f974c2.jpg

Różyczka

Ocena:
 • Gatunek: Dramat
 • Produkcja: Polska
 • Dystrybucja: Monolith
 •  
 • Premiera polska: 2010-03-12
 • Premiera świat: 2010-03-12
 •  
 • Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński

Opis filmu

Ta zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść, rozgrywająca się w burzliwych latach 60., pokazuje niebezpieczną grę uczuć między cenionym pisarzem, jego piękną młodą żoną oraz jej kochankiem. Bohaterów uwikłanych w sieć groźnych namiętności stworzyli na ekranie wybitni aktorzy: Robert Więckiewicz, Andrzej Seweryn i Magdalena Boczarska. W obsadzie najnowszej realizacji reżysera "Skazanego na bluesa" znalazły się także tak cenione nazwiska jak: Grażyna Szapołowska, Jan Frycz, Jacek Braciak, Krzysztof Globisz.

Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji, intelektualista wkrótce poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd". Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.

Zobacz również:
Miłosny trójkąt polskiego filmu>>

 

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Różyczka" (2010).

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Różyczka" (2010).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Różyczka" (2010).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Różyczka" (2010).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Różyczka" (2010).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Różyczka" (2010).
 • fantastyczny film [0]
  Anneta
  2011-07-10 09:56:42
  Jestem pod wrazeniem. Zaraz po obejrzeniu filmu musialam siegnac glebiej w historie. Przejmujace obrazy komunistycznej Polski i do tego swietna gra glownych bohaterow. Magdalene Boczarska widzialam pierwszy raz na ekranie - rewelacyjna, o naszych swietnych aktorach nie wspomne. Jednym slowem polecam!

Więcej

Spodobał Ci się film "Różyczka"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2010 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2010 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2010 roku, filmy polskie z gatunku dramat, filmy polskie z gatunku dramat z 2010 roku.

Inne filmy tego reżysera

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi