Filmy
7676602.3d24c930c8f3e662e8434b9e54c70c63f.jpg

Performer

Ocena:

Opis filmu

Głównym bohaterem jest znany warszawski artysta Oskar Dawicki (w tej roli sam Oskar Dawicki), ale „Performer” nie ma nic wspólnego z konwencjonalnym kinem biograficznym. Pełnometrażowy debiut reżyserski Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy to historia artysty owładniętego obsesją śmierci: nie tylko własnej, ale także śmierci sztuki, której wartość w dzisiejszym świecie ustala rynek albo instytucjonalna manipulacja.
Poprzez obsadzenie Dawickiego w roli samego siebie „Performer” oddaje specyficzną podwójność tego artysty: jego balansowanie pomiędzy byciem sobą a graniem siebie, pomiędzy rzeczywistością a performensem, pomiędzy życiem a sztuką, możliwością oddania prawdy o człowieku w filmie, a niemożliwością jej uchwycenia.
Film opowiada także o skomplikowanych relacjach Dawickiego:  z jego menadżerką i zarazem kochanką Galerzystką (Agata Buzek), przyjacielem i rywalem Najdroższym (Andrzej Chyra), a także z mistrzem – klasykiem polskiej sztuki performensu Zbigniewem Warpechowskim (Zbigniew Warpechowski).
„Performer” to także jedyny polski film opowiadający o hermetycznym świecie sztuki współczesnej, po którym Dawicki, Sobieszczański i Ronduda są kompetentnymi i komunikatywnymi przewodnikami.

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Performer" (2015).

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz, scenografia, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Performer" (2015).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Performer" (2015).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Łukasz Gutt. Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Performer" (2015).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Performer" (2015).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Performer" (2015).

Więcej

Spodobał Ci się film "Performer"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2015 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2015 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2015 roku, filmy polskie z gatunku dramat, filmy polskie z gatunku dramat z 2015 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Performer

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi