Filmy
plakatc4069ccd25e5406ff1554b673551f717.jpg

W ciemności In Darkness

Ocena: 5

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Jolanta Dylewska. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "W ciemności" (2011).

W ciemności (17)

Oficjalny plakat
Polski plakat teaserowy
W ciemności - Zdjęcie nr 3
W ciemności - Zdjęcie nr 4
W ciemności - Zdjęcie nr 5

Gwiazdy na premierze W ciemności (18)

Bronisław Komorowski, Anna Komorowska
Bogdan Zdrojewski, Andrzej Wajda.
Magdalena Cielecka
Agnieszka Grochowska, Agnieszka Holland, Robert Więckiewicz
Krzysztof Zanussi

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz, muzyka, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "W ciemności" (2011).

Twórcy filmu

Obsada filmu

Weronika Rosati Weronika Rosati Kobieta z dzieckiem
Robert Więckiewicz Robert Więckiewicz Leopold Socha
Krzysztof Skonieczny Krzysztof Skonieczny Stefek Wroblewski
Maria Schrader Maria Schrader Paulina Chiger
Herbert Knaup Herbert Knaup Ignacy Chiger

Opis filmu

Aktualnie nie posiadamy opisu filmu "W ciemności" (2011).

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "W ciemności" (2011).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "W ciemności" (2011).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "W ciemności" (2011).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "W ciemności" (2011).
 • Re: lwow [0]
  Odpowiedź na: lwow
  Darkster
  2016-01-25 20:18:25
  Oprócz kopa, powinieneś jeszcze słownik dostać. Wpierw naucz się pisać po polsku, nim zaczniesz wypowiadać się publicznie.
 • lwow [1]
  yogi
  2013-07-27 13:49:42
  ten film to nie porozumienie p.holland powinna dostac kopa za to lwow to polskie miasto a nie niemieckie zydzi muwili tam po polsku a ukrainskie stalo sie do piero po wojnie co jest historyczna kpina..
 • właśnie odeszłam od telewizora... [0]
  Marita
  2013-02-17 20:43:34
  Tego filmu nie da się oglądać. fatalna dykcja aktorów i głupi pomysł nakazania im mówienia w gwarze lwowskiej spowodowały, że film powinien mieć napisy po polsku. Nic nie rozumiem, tylko bełkot odbieram. To skutecznie mnie odciągnęło od telewizora. tak jest, gdy forma przerasta treść (język) i ma się na myśli cudzoziemskich tylko odbiorców dla których jest tłumaczenie lub napisy w ich rodzimym języku. Szkoda....
 • 4/10 [0]
  mir123bych
  2012-08-15 14:44:34
  Film z 2011 a dopiero dzisiaj obejrdzałem go na vod enki. Holland w prosty sposób pokazała jak mogło wyglądać życie warszawiaków za niemieckiej okupacji. Po kilkudziesięciu miesiącach grupa mieszkańców getta wychodzi z kanałów. Grupka gapiów pod koniec filmu pokazuje, że dalej część z nas postąpiłaby inaczej.
 • Re: odrazajacy swiatopoglad rezyserki. [0]
  Odpowiedź na: odrazajacy swiatopoglad rezyserki.
  gość124
  2012-06-07 20:39:54
  50 niewinny Polaków zginęło, bo zabili ich Niemcy (sorry - w dzisiejszej nowomowie: naziści-czyli -nie -wiadomo-kto) w związku z tym, że jeden Polak i jeden Żyd zabili w obronie własnej jednego niemieckiego żołnierza. Tak, to odrażające, ale chyba po złej stronie szukasz odpowiedzialnego sprawcy. Niemcy powszechnie stosowali tego typu odwet, a okazji nie brakowało, bo ich żołnierze i kaci ginęli z rąk prześladowanych, głównie podziemia. Na marginesie: każdy ma prawo do poświęcenia cudzego życia w obronie własnego albo w obronie życia innego człowieka (np. swojego dziecka). Ci, którzy wolą poświęcić swoje żeby tylko ktoś inny nie zginął są uważani za świętych. I nie jest ich wielu.
 • Re: Zmęczona... [0]
  Odpowiedź na: Zmęczona...
  Marek
  2012-02-24 18:46:45
  Elu,Twoja recenzja,jest taka..dobitna;-).Dobrze ujęłaś ten temat,Żydzi to naród wybrany...do czego? i dlaczego!.Jestem tak samo jak Ty,zniesmaczony scenami erotycznymi,budziło to we mnie wstręt,zadawałem sobie pytanie,po co to pokazane?Żydzi mówią o sobie że cierpieli,żyli w strachu,upodleniu,byli psychicznie wykończeni,i może taka bliskość,intymność była Im na moment potrzebna,tylko po co w tym filmie."Pianista","Lista Schindlera" zrobiły na mnie ogromne wrażenie,temat ten sam,na ratunek Żydom,ale "W ciemności" nie chwyciło nie za serce,nie wycisnęło łzy,fakt,czegoś w tym filmie brakuje.Oskar?tak,dla "Artysty".
 • Zmęczona... [1]
  Ela
  2012-02-24 09:28:19
  Wybralam sie na ten film,zachecona dobrymi recenzjami,i nominacja do Oskara.Po obejrzeniu,jestem pewna że musi się zdażyć cud,który ten film wyniesie na piedestal zaszczytnego(?)miejsca typu Oskar.Wyszlam z kina zmeczona.Tragizm wojny,Żydów,widzialam wielokrotnie,okupant zly,Żyd gnebiony.Upodlenie,śmierc ten temat znamy,ale nawet przez mysl mi nie przeszlo,ze w trakcie takiej traumy,można sie "gzić" w każdej sytuacji,myślę że niepotrzebnie pokazane jest to w tym filmie.Ktoś juz tu slusznie zauwazyl,kilku ocalonych Żydów,wielu niewinnych zamordowanych,o których nikt nie kreci filmow,bynajmniej tyle co o Żydach,którzy "swoje" przeszli,ale nie Oni jedni....Role aktorskie,wykreowane wspaniale,ale sam film,czegoś mi w nim brak.
 • Filmy [0]
  Klark
  2012-01-25 11:06:34
  Ratować warto każde istnienie, bo nie ważne, czy się jest polakiem, czy żydem. Każdy człowiek jest równy i należy tak go też traktować. Takie historie jak "W ciemności", czy "Dzieci Ireny Sendlerowej" są tego dobitnym przykładem.
 • Re: i na złe [0]
  Odpowiedź na: Na dobre i na złe
  Prawda
  2012-01-23 13:22:07
  po co nam to było? byliśmy i jesteśmy miłosierni, a co wyszło? to ze jesteśmy pokazywani jak żli a czasami zdarza sie jakiś drobny incydent. Gdzie mowa o wielu innych polakach patriotach, gdzie nasza inteligencja która zginęła, wiadomo z czyich decyzji.Przykre to że p Holland kręci film historyczny zaczynający się od ochydnego widoku pornograficznego. Od 1939 do 1942 była już wojna, co robiono z Polakami zanim zaczęto likwidacje getta
 • Re: Na dobre i na złe [0]
  Odpowiedź na: Na dobre i na złe
  x
  2012-01-20 18:43:16
  ... i od tej chwili jestesmy przesladowani przez nich panie B.
 • Na dobre i na złe [2]
  Waldemar Bąbała
  2012-01-14 13:34:19
  Jest sens ratowania każdej istoty ,niezależnie od jej pochodzenia ! .. na niewielkim obszarze miasta w samym centrum Warszawy zostało stłoczone na rozkaz okupanta niemieckiego w latach 1942-43 blisko 400 000 ludzi pochodzenia żydowskiego,ówczesnych obywateli polskich/w większości/,a później wywiezionych do Treblinki i zgładzonych. Byliśmy narodem ,który kiedyś w przeszłości przygarnął prześladowanych Żydów. Od tej chwili razem tworzymy wspólną historię. Na dobre i złe. Waldemar B.
 • odrazajacy swiatopoglad rezyserki. [1]
  omerta
  2012-01-06 00:01:15
  Film ukazuje besens ratowania garstki zydow , ktorzy przezywaja ale przesz to ginie 50 NIEWINNYCH POLAKOW..Rezyser utozsamia sie i wpisuje swoj swiatopoglad i postawe probujac przekonac iz jest ona wlasciwa..Daje sie odczuc ze smierc tylu Polakow jest niewazna jesli uda sie uratowac choc jednego zyda..to szyderczy obraz egoizmu .Rezyser jak widac nie ukrywa swego swiatopogladu.Jest to szyderczy obraz tego jak dla reyserki zycie garstki jest jak widac bardziej wazne niz 50 niewinnych postronnych osob..Realizacje widzialem lepsza u Holland ..kpina z moralnosci w jej wykonaniu godna pogardy.Ogolnie oceniam realizacje na 4 w skali do 5 a oblude na 1 ..srednia to 2..

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców W ciemności

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!