Filmy
placc0e54bbf2a875e7ebb1d9c84b759956.jpg

Gabriel

Ocena: 5

Opis filmu

Pasją dwunastoletniego Tomka jest motoryzacja, dlatego cały wolny czas spędza w warsztacie samochodowym. Pod czujną opieką mechanika - Raszyńskiego - odkrywa tajniki budowy aut.
Pewnego dnia  chłopak ucieka z domu dziadków, z którymi mieszka od śmierci matki i rusza na poszukiwania ojca. Już na początku swojej eskapady wpada w tarapaty, z których wychodzi cało dzięki pomocy  nowo poznanego kolegi, Gabrysia.  Mimo trudnego początku ich znajomości chłopcy zaprzyjaźniają się. Coraz częściej, ujawniają się też, nadnaturalne zdolności Gabrysia. W ślad za Tomkiem wyrusza Raszyński. Z każdą chwilą Tomek przybliża się do poznania swojego ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.
11 kwietnia do kin wejdzie „Gabriel” – polski film familijny obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmów dla dzieci i młodzieży. Opowieść o przyjaźni i dziecięcych marzeniach w reżyserii Mikołaja Haremskiego to długo oczekiwany w polskim kinie powrót do filmu familijnego. W produkcji wzięli udział między innymi Zbigniewem Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski oraz młodzi aktorzy – Jan Rotowski i Natan Czyżewski.
„Gabriel” otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu Green Bay oraz cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny, a także Nagrodę Specjalną Jury na a Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!,  Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach oraz na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle.
Głównym bohaterem filmu „Gabriel“ jest dwunastoletni Tomek, który mieszka z dziadkami. Jego pasją są wyścigi gokartowe, a jedynym przyjacielem mechanik samochodowy. Wciąż doskwiera mu brak ojca, którego nie widział od lat. Pewnego dnia postanawia opuścić dom i wyruszyć w podróż, by go odnaleźć. Już na samym początku wpada w tarapaty. Pomaga mu tajemniczy przyjaciel, Gabriel, który mimo nieufności Tomka, cały czas nad nim czuwa. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Gabriel" (2014).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Jan Paweł Trzaska. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Gabriel" (2014).

Gabriel (18)

Gabriel - plakat
Gabriel  - Zdjęcie nr 2
Gabriel  - Zdjęcie nr 3
Gabriel  - Zdjęcie nr 4
Gabriel  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz, scenografia, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Gabriel" (2014).

Twórcy filmu

Marek Skrobecki Marek Skrobecki Scenografia
Radosław Hendel Radosław Hendel Scenariusz
Piotr Chrzan Piotr Chrzan Scenariusz

Obsada filmu

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Gabriel" (2014).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Gabriel" (2014).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Gabriel" (2014).

Więcej

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Gabriel

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi