Filmy
anatomiaplakat18aaed046e840ec0c5d70d10a2804030.jpg

Anatomia zła

Ocena: 4

Opis filmu

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycje nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.
Najnowszy film dwukrotnego zdobywcy Złotych Lwów – Jacka Bromskiego to wnikliwe spojrzenie na „rzeczywistość, w której dobro się nie liczy, a w której zło stało się punktem odniesienia”. Fabuła „Anatomii zła” przywołuje najgłośniejsze, nierozwiązane sprawy kryminalne z ostatnich lat. W rolach głównych – laureat Polskiej Nagrody Filmowej – Orła za kreację w „Rysie” Krzysztof Stroiński, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i nagrody za debiut festiwalu w Gdyni Marcin Kowalczyk („Jesteś Bogiem”) oraz Piotr Głowacki („Bogowie”), Andrzej Seweryn („Różyczka”), Łukasz Simlat („Pani z przedszkola”) i Michalina Olszańska („Jack Strong”) i Anna Dereszowska („Lejdis”). Za zdjęcia do „Anatomii zła” odpowiada Michał Englert, laureat FPFF w Gdyni i festiwalu Sundance („Nieulotne”). Autorem muzyki jest nagradzany kompozytor i producent muzyczny Ludek Drizhal („Uwikłanie”, „Śmiertelna wyliczanka”).

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Anatomia zła" (2015).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Michał Englert. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Anatomia zła" (2015).

Anatomia zła (13)

Anatomia zła  - Zdjęcie nr 1
Anatomia zła  - Zdjęcie nr 2
Anatomia zła  - Zdjęcie nr 3
Anatomia zła  - Zdjęcie nr 4
Anatomia zła  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Anatomia zła" (2015).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Anatomia zła" (2015).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Anatomia zła" (2015).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Anatomia zła" (2015).

Więcej

Spodobał Ci się film "Anatomia zła"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2015 roku, filmy z gatunku thriller, filmy z gatunku thriller z 2015 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2015 roku, filmy polskie z gatunku thriller, filmy polskie z gatunku thriller z 2015 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Anatomia zła

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Konkurs Ziaja