Filmy
plaabeaeff263ff966768be5d47c8fbf0f9.jpg

Bogowie

Ocena: 3

Opis filmu

Oparta na faktach, filmowa opowieść o młodym Zbigniewie Relidze, który w latach 80-tych dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca.  
Scenariusz opowiada o dwóch latach z życia Religi, gdy wraz z ekipą młodych lekarzy opuszcza Warszawę i obejmuje własną klinikę. Przeciwstawienie się młodego zespołu pod wodzą Religi ich dawnym nauczycielom było dla wszystkich dużym ryzykiem zawodowym.
„Bogowie” to pasjonująca opowieść o polskim lekarzu, profesorze Zbigniewie Relidze. W latach 80. dokonał on pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.
Religa był buntownikiem, który rzucił wyzwanie swoim mentorom i sprzeciwił się ich przestarzałemu sposobowi myślenia. Aby osiągnąć swój cel, musiał podjąć walkę o sprzęt
i fundusze. Nową klinikę budował cegła po cegle, ale dzięki własnej determinacji i wsparciu  młodego zespołu, w końcu odniósł sukces.
Programowi przeszczepów serca Religa podporządkował całe życie i zapłacił za to wysoką cenę. Kłopoty z alkoholem i rozłąka z bliskimi to tylko część problemów, z którymi borykał się niezwykły lekarz.
Zobacz również:
Zdjęcia do filmu „Bogowie” zakończone>>

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Bogowie" (2014).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Piotr Sobociński jr.. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Bogowie" (2014).

Bogowie (10)

Bogowie - Zdjęcie nr 1
Bogowie - Zdjęcie nr 2
Bogowie - Zdjęcie nr 3
Bogowie - Zdjęcie nr 4
Bogowie - Zdjęcie nr 5

Top 10 filmów o lekarzach (10)

Bogowie
Histeria. Romantyczna historia wibratora
Linia życia
M*A*S*H*
Jack, jakiego nie znacie

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz, muzyka, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Bogowie" (2014).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Bogowie" (2014).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Bogowie" (2014).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Bogowie" (2014).
 • Asystenci Pana Profesora [0]
  jasiek
  2014-10-10 20:30:35
  Nie widziałem jeszcze filmu ale jestem ciekaw jak przedstawiono Bochenka tego histeryka co sobie nigdy nie radził w polu operacyjnym a karierę robił dzięki swojej byłej żonie ktora pracowała w Radiu Katowice. Dzięki niej Religa miał szybki dostęp do mediów a to było ważne w walce z ówczesnym betonem kardiochirurgicznym typu Dziatkowiak, Sitkowski czy Śliwiński byłym ministrem zdrowia PRLowskim. Ciekawe też jak przedstawiono Zembalę drugiego ważnego asystenta z tamtych czasów a który teraz w swojej klinice w Zabrzu leje asystentów po pyskach-kolejny histeryk. Czy tego się nauczyli od Religi? Bochenka na szczęście pozbyli się z Ochojca po latach równania personelu współpracującego z błotem, kawał zwykłego chama, słabego technicznie i merytorycznie. Synalek sekretarza Ziętka, rodzina komunistyczna z tradycjami. I takie kanalie były u boku świętej pamięci Profesora Religii !!! zwiń

Więcej

Spodobał Ci się film "Bogowie"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2014 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2014 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2014 roku, filmy polskie z gatunku dramat, filmy polskie z gatunku dramat z 2014 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Bogowie

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi