Filmy
untitled89ded80a601364cdda83d03ccf0612e1.jpg

Dziewczyna z szafy

Ocena: 3

Opis filmu

Debiut kinowy cenionego filmowca niezależnego - Bodo Koxa, obrazu opartego na jednym z najwyżej ocenionych polskich scenariuszy ostatnich lat, „Dziewczyna z szafy”.
Film Koxa to opowieść o niebanalnej przyjaźni trójki samotników: niepoprawnego internetowego podrywacza Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w "80 milionach" Piotr Głowacki), jego zamkniętego w sobie, chorego brata Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski w zaskakującej kreacji namiarę Dustina Hoffmana w "Rain Manie") i nieufnej wobec otoczenia młodej, domorosłej antropolog Magdy (debiutująca w kinie Magdalena Różańska). Gdy wezwany na spotkanie biznesowe Jacek poprosi pewnego dnia skrytą sąsiadkę o opiekę nad wyjątkowym bratem, nie podejrzewa nawet, że to nieoczekiwane spotkanie da początek głębokiej więzi dwojga zagubionych ludzi.  
Barwny korowód postaci drugoplanowych "Dziewczyny z szafy" tworzą świetni aktorzy charakterystyczni: Teresa Sawicka i Eryk Lubos oraz - w rolach partnerek notorycznego uwodziciela Jacka - gwiazda przebojowych "Skrzydlatych świń" Olga Bołądź i laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Magdalena Popławska ("Zero", "Lęk wysokości"). Debiutującego w kinach reżysera wspierają ceniony na świecie scenograf Andrzej Haliński ("Kobieta w Berlinie", "Ogniem i mieczem") i dwukrotnie nagrodzony na FPFF w Gdyni operator Arkadiusz Tomiak ("Statyści", "Daleko od okna").
Zobacz również:
Kokaina i płaskie brzuchy modelek>>

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Dziewczyna z szafy" (2012).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Arkadiusz Tomiak. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Dziewczyna z szafy" (2012).

Dziewczyna z szafy (15)

Dziewczyna z szafy - plakat
Dziewczyna z szafy - Zdjęcie nr 2
Dziewczyna z szafy - Zdjęcie nr 3
Dziewczyna z szafy - Zdjęcie nr 4
Dziewczyna z szafy - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenografia, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Dziewczyna z szafy" (2012).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Dziewczyna z szafy" (2012).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Dziewczyna z szafy" (2012).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Dziewczyna z szafy" (2012).
 • warto zobaczyć [0]
  ala
  2013-07-04 01:01:04
  Piękny, wzruszający film, którego akcja trzyma w napięciu. Film jest momentami przygnębiający, ale zmusza widza do reflaksji nad życiem, miłością i otaczającymi go ludźmi, więc warto go obejrzeć.
 • polecam [0]
  aga
  2013-06-18 22:53:32
  piękny , nieprzekolorowany , szara rzeczywistość , blokowisko , i to czego ostanio brakuje miłość , braterska oraz bezinterseowna miłość kobiet i mężczyzny . polecam

Więcej

Spodobał Ci się film "Dziewczyna z szafy"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2012 roku, filmy z gatunku komedia, filmy z gatunku komedia z 2012 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2012 roku, filmy polskie z gatunku komedia, filmy polskie z gatunku komedia z 2012 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Dziewczyna z szafy

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi