Filmy
plakat49b225ca6995030c593c00f0510358b8.jpg

Obława

Ocena: 5

Opis filmu

Akcja „Obławy” rozgrywa się podczas II wojny światowej. Film Marcina Krzyształowicza to z jednej strony partyzancka ballada, pokazująca prawdziwą twarz okupacji, a z drugiej wstrząsający wojenny thriller. Jego głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością... - „Obława” to niezwykła historia o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi. Scenariusz Marcina Krzyształowicza jest bardzo inspirujący, bez trudu uruchomił moją wyobraźnię. Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie zdjęć - mówi Marcin Dorociński, odtwórca roli Wydry.
Główni bohaterowie „Obławy” – kapral Wydra (Marcin Dorociński), konfident Kondolewicz (Maciej Stuhr), żona Kondolewicza (Sonia Bohosiewicz), sanitariuszka Pestka (Weronika Rosati) i porucznik Mak (Andrzej Zieliński) - są splątani siatką zależności. Gra pozorów, która odbywa się pomiędzy nimi odsłania kolejne piętra intrygi, aż do zaskakującego finału. - „Obława” to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga – mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser.
Trzymający w napięciu, nowocześnie skonstruowany wojenny thriller Marcina Krzyształowicza „Obława” to zrealizowana na serio, z poszanowaniem realiów historycznych, polska wariacja na temat „Bękartów wojny” Quentina Tarantino.
 
Jak zaznaczają twórcy, skomplikowana intryga ukazuje prawdziwe oblicze okupacji z perspektywy partyzanta, który zmaga się nie tylko z Niemcami, ale także zdrajcami w polskich szeregach i - co najtrudniejsze - własną, mroczną przeszłością. Jak zapewnia obsadzony w głównej roli Marcin Dorociński - laureat nagrody dla najlepszego aktora na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych: „Obława" to niezwykła historia o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi. Scenariusz Marcina Krzyształowicza jest bardzo inspirujący, bez trudu uruchomił moją wyobraźnię.”
 
Zobacz również:
Co łączy Dorocińskiego i Rosati?>>
Świetne recenzje "Obławy" w zachodnich mediach>>
"Obława" podbiła polski box office>>

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Obława" (2012).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Arkadiusz Tomiak. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Obława" (2012).

Obława - zdjęcia z planu (6)

Marcin Dorociński
Weronika Rosati
Weronika Rosati
M. Dorociński, M. Krzyształowicz, A. Zieliński
Arkadiusz Tomiak

Obława (8)

Obława - plakat 2
Obława - plakat
Obława - Zdjęcie nr 3
Obława - Zdjęcie nr 4
Obława - Zdjęcie nr 5

Gwiazdy na premierze Obławy (25)

Maciej Stuhr
Natalia Siwiec
Alan Andersz
Katarzyna Adamik
Marcin Dorociński

Weronika Rosati na premierze Obławy (4)

Weronika Rosati na premierze Obławy - Zdjęcie nr 1
Weronika Rosati na premierze Obławy - Zdjęcie nr 2
Weronika Rosati na premierze Obławy - Zdjęcie nr 3
Weronika Rosati na premierze Obławy - Zdjęcie nr 4

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Obława" (2012).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Obława" (2012).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Obława" (2012).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Obława" (2012).
 • Obława [0]
  alpino
  2014-03-05 10:27:37
  Film trudny, ogląda się go ciężko, ale mimo tego warto.
 • Totalny szajs [0]
  MK
  2013-12-03 23:43:07
  Obejrzałam film 3 razy, za każdym razem 3 razy przysypiałam. Potem przeczytałam recenzje i z jednym się zgodzę, że losy bohaterów są w przedziwny sposób splątane. Tylko jak do tego wszystkiego się ma piosenka brytyjska Yankee Doodle z czasów wojny o niepodległość użyta, jako tło muzyczne pod napisy końcowe? I czemu w każdym Polskim filmie muszą być "momenty" i przekleństwa?
 • oblawa [0]
  stachulo
  2013-04-22 22:56:25
  pelne gowno-totalna kompromitacja filmu jako sztuki!takiego szajsu nie widzialem od bardzo dawna! zdumiewajacy jest fakt ze takie bezwartosciowe zero dostalo nagrode-tylko wzajemne interesy i zaleznosci moga miec miejsce
 • a ja jestem na nieeeeeeeeeeeeeeeee [0]
  ed
  2013-03-19 13:21:18
  latwo i nawet przyjemnie ogladac filmy Tarantino /zalezy co kto lubi/ ,bardzo trudno zrobic nawet wariacje nt jego filmow lub cos na ta mode ,wychodza dziwne rzeczy ,film ciezki zagmatwany i zle sie ogladajacy ,ostatnio jest jakas zaraza na nasladowanie jego filmow np Drogowka ,dlaczego my musimy nasladowac robic cos pod kogos ,????nie ma u nas ludzi myslacych samodzielnie,tylko plagiatorzy sa,w natarciu??? niedobrze mi sie robi na temat polskiego obecnego kina ..........Munk chyba przewraca sie w grobie.
 • "Oblawa" mój komentarz. [0]
  Hanek
  2012-11-23 13:47:26
  Super film ale brakuje : -spójności podzielenia czasu akcji -konsekwencji ustalenia miejsca akcji -obiektywnego spojrzenia na wcielenie Slazakow,Kaszubow i innych mniejszosci do Wehrmachtu -oceny roli Waffen SS w tej "Oblawie" tak jak ocenia się inne formacje wojskowe. Świetna gra aktorów i dobór terenu. Polecam. Hanek.
 • polecam [0]
  hanka
  2012-11-23 13:06:05
  świetny film

Więcej

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Obława

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Konkurs Ziaja