Filmy
wtorek3c4bb074fb912742c57cc8786e6df956.jpg

Wtorek

Ocena:

Opis filmu

Jeden dzień z życia tych panów powie Wam więcej o polskiej rzeczywistości niż niejeden naukowy referat. Szczera, lecz optymistyczna opowieść o małym miasteczku, wielkiej kasie, krasnoludkach, seksie i dwóch kolegach z wojska, którzy dzielnie i przy pomocy paru roznegliżowanych panienek stawiają czoła otaczającej ich beznadziei.

 Maniek i Dawid, żyją na ponurej śląskiej prowincji i stosują się do brutalnych zasad świata dookoła. Główna z nich brzmi "Lepiej być bogatym i zdrowym, niż chorym i biednym", dlatego też panowie gotowi są na wszystko, by tylko zdobyć poważniejszą gotówkę. "Poniedziałek" to dla Mańka i Dawida dzień wypłaty. "Wtorek" to czas inwestycji i szansa za wyrwanie od losu trochę radości - koledzy bowiem postanawiają otworzyć w swoim miasteczku klub ze striptizem. Traf chce, że w tym samym czasie Jurek (Jerzy Pilch), intelektualista na zakręcie i jednocześnie właściciel hurtowni gipsowych krasnali postanawia dramatycznie odmienić swój los. Jest więc już nie tylko pomysł, ale także i lokal. Wkrótce powiększa się też i ekipa początkujących biznesmenów. Pierwsza do dwójki dołącza żona Mańka - Małgosia (Małgorzata Kożuchowska). Zamiast posłać męża do kąta, wciela się w "specjalistę do spraw castingu" i rozpoczyna poszukiwania miłych i seksownych panienek. Pomaga jej przy tym dziewczyna Dawida, była narkomanka Kinga (Kinga Preis). Wkrótce klub rusza, ku wielkiej radości okolicznej gawiedzi i jego właścicieli.

Tymczasem łamacz damskich serc Jerzy odnajduje miłość swojego życia (w tej roli Shazza) i postanawia spędzić resztę dni w spokojnej oazie, jaką jest dla niego mały kiosk z piwem. Jego decyzji nie zmieniają ani lamenty jego dawnych dziewczyn, ani protesty kolegów, czyli Mańka i Dawida.
[opis dystrybutora dvd]

Maniek i Dawid na zlecenie gangstera odzyskują od jego dłużnika dużą sumę pieniędzy, ale nie kwapią się z oddaniem ich przestępcy. Decydują się zainwestować gotówkę. Wchodzą w spółkę z intelektualistą Jerzym, który handluje krasnalami ogrodowymi. Wspólnie z nim otwierają klub ze striptizem o nazwie "Eden". Żona Mańka, fryzjerka Małgosia, włącza sie do biznesu i występuje w barze. Niestety, lokalem zaczyna się interesować mafia.
Sas

Jak szybko zdobyć pieniądze, kobiety i sławę? Działając. „Wtorek" to akcja, akcja i jeszcze raz akcja, a także humor i mnóstwo zaskakujących gagów. Obsada pełna gwiazd, nie tylko aktorskich: Małgorzata Kożuchowska i Kinga Preis, Bolec i Paweł Kukiz - rockman i lider zespołu „Piersi", Jerzy Pilch - laureat literackiej nagrody NIKE i Shazza - niekoronowana królowa polskiego disco-polo. Bolec i Paweł Kukiz w małej, sennej miejscowości, jakich setki w całej Polsce, zakładają klub „go-go", który zaczyna świetnie prosperować. Zwraca to oczywiście uwagę mafii, mediów, budzi też święte oburzenie miejscowych dewotek. Pojawiają się także dawni wierzyciele, z którymi wcale nie ma żartów.

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Wtorek" (2002).

Twórcy filmu

Witold Adamek Witold Adamek Reżyser
Witold Adamek Witold Adamek Scenariusz
Witold Adamek Witold Adamek Zdjęcia
Robert Brutter Robert Brutter Scenariusz

Obsada filmu

Małgorzata Socha Małgorzata Socha Dziewczyna na castingu
Kinga Preis Kinga Preis Renata
Paweł Kukiz Paweł Kukiz Dawid
Lech Dyblik Lech Dyblik Bysio
Jerzy Pilch Jerzy Pilch Jerzy, właściciel fabryki krasnali ogrodowych

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Wtorek" (2002).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Wtorek" (2002).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Witold Adamek. Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Wtorek" (2002).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Wtorek" (2002).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Wtorek" (2002).

Więcej

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Wtorek

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!