Recenzje - Kino

Aquaman i Zaginione Królestwo - recenzja wydania Blu-ray

2024-03-25 10:17:25

Film „Aquaman i Zaginione Królestwo” 15 marca 2024 roku pojawił się  w wydaniach na 4K UHD, Blu-ray i DVD. Jakie materiały dodatkowe znajdziemy na płytach i czy warto zobaczyć w domu tę produkcję? Przedstawiamy wam recenzję Blu-ray!

Aquaman i Zaginione Królestwo Blu-rayO filmie

Jason Momoa powraca jako Aquaman - jeden z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości, który tym razem bez pomocy innych superbohaterów będzie musiał zażegnać nadchodzący kataklizm klimatyczny i ponownie stawić czoła wrogowi z pierwszego „Aquamana”, jednak znacznie potężniejszemu. Czarna Manta wszedł w posiadanie mitycznego Czarnego Trójzęba i ma moc, aby pokonać naszego protagonistę!

Arthur musi chronić swoją rodzinę oraz cały podwodny (i nie tylko) świat. W tym celu zwraca się o  pomoc do Orma – poprzedniego króla Atlantydy, a jednocześnie przyrodniego brata, który niechętnie stanie się teraz jego głównym sprzymierzeńcem.

Czy warto zobaczyć?

W filmie gra plejada gwiazd, w tym wszyscy aktorzy, których podziwiać mogliśmy w poprzedniej odsłonie „Aquamana”. Obok Jasona Momoa, w nowym widowisku wystąpili Patrick Wilson jako Orm, Amber Heard jako Mera, a także Nicole Kidman jako Atlanna, oraz Yahya Abdul-Mateen II jako Czarna Manta. W swoich rolach powracają także Dolph Lundgren jako król Nereus i Randall Park jako doktor Stephen Shin.

Bez wątpienia „Aquaman i Zaginione Królestwo” to efektowne widowisko akcji z imponującymi scenami w podwodnym świecie. Z drugiej strony twórcom nie udało się ponownie zrobić tego efektu „łał” co za pierwszym razem i seans już nie zdołał nas zachwycić i oczarować. Do tego humor często jest czerstwy, a żarty oklepane i wtórne. Na szczęście film ratują charyzmatyczni bohaterowie i relacja Arthura z Ormem. Naszą pełną opinię możecie sprawdzić w recenzji filmu po wizycie w kinie >>

Zawartość materiałów dodatkowych

Dodatki specjalne na Blu-ray:

Odnalezienie Zaginionego Królestwa (21 minut) – to obszerny materiał o kulisach realizacji filmu. Dostajemy tu wypowiedzi twórców i gwiazd obsady, omówienie prac na etapie preprodukcji, zdjęć i kulis na planie na Hawajach. Poruszane są też takie kwestie jak sceny kaskaderskie czy skupienie na Jasonie Momoa, który ewidentnie miał tym razem jeszcze większy wpływ na przesłanie i ostateczny kształt filmu.  

Aquaman: Światy nad i pod wodą (9 minut) – materiał o nowościach w serii „Aquaman”, świecie przedstawionym, wizji na nowe miejsca akcji, inspiracjach komiksami i scenografii.

Krew Atlantydy jest gęstsza niż woda (4 minuty) – tu koncentrujemy się na trudnej przyjaźni i współpracy Arthura z Ormem. Materiał pokazuje pracę na planie i komentarze aktorów.

Świat Manty (10 minut) – materiał o postaci złoczyńcy, jego motywacjach, mocach, i innych kwestiach, a całość omawia Yahya Abdul-Mateen II.

Necrus, zaginione Czarne Miasto (6 minut) – materiał o tytułowym mieście. Dowiadujemy się o pomysłach na przedstawienie lokacji, źródłach w komiksach, projektowaniu scenografii itd.

Ucieczka z Więzienia Pustynników (8 minut) – poznajemy lepiej pustynne królestwo, nowe miejsce akcji w filmie oraz kulisy pracy nad tym wątkiem (kostiumy, rekwizyty, charakteryzację)

Bójka w kryjówce Kingfisha (4 minuty) – materiał o zatopionym mieście piratów. Odwiedzamy plan zdjęciowy, który był… wirtualny. Ciekawym wątkiem, który tutaj poruszają twórcy jest motyw kreowania miasta z odpadów i statków, jakimi ludzie zanieczyszczali ocean.     

Och, Topo! (2 minuty) – materiał o postaci pomocnika Aquamana - ośmiornicy, która grała epizodyczną rolę w filmie.

Jak można zauważyć, na płytach nie ma wersji filmu z komentarzem reżyserskim, wyciętych scen czy gagów. Jeśli te typowe dla wydań płytowych dodatki są dla was istotne, to musicie mieć świadomość ich braku.

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, premiera, zawartość, dodatki, materiały dodatkowe, bonusy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Władca mroku
Władca mroku - recenzja

Czy warto zobaczyć nowy horror twórcy "The Boy" i "Sierota: Narodziny zła"?

abigail film
Abigail - recenzja spoilerowa

Rodzice nie mówili, żeby nie bawić się jedzeniem?

Rebel Moon – część 2: Zadająca rany
Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany - recenzja

Czy ten film Zacka Snydera jest lepszy niż pierwsza część?

Polecamy
Tyler Rake: Ocalenie
Tyler Rake: Ocalenie - recenzja

Chris Hemsworth jako nieustraszony najemnik w filmie akcji na Netflix. Czy to udana produkcja?

Czas polowania
Czas polowania - recenzja

Oceniamy debiut reżyserski syna Mela Gibsona.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Władca mroku
Władca mroku - recenzja

Czy warto zobaczyć nowy horror twórcy "The Boy" i "Sierota: Narodziny zła"?

abigail film
Abigail - recenzja spoilerowa

Rodzice nie mówili, żeby nie bawić się jedzeniem?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!