Recenzje - Kino

Zawód: kobieciarz - recenzja

2020-06-15 12:00:35

Olivier Baroux w komedii "Zawód: kobieciarz" przedstawia nam bohatera, który od dzieciństwa marzył, aby być szczęśliwym i bogatym, ale wyłącznie w zgodzie z mottem, że "Praca jest dla debili". Jak zatem Alex stara się osiągnąć swój cel? Zgodnie z tytułem filmu, konsekwentnie pełni rolę utrzymanka znacznie starszych od siebie bogatych pań i jak twierdzi "Nie ma żadnych pieniędzy, bo zawsze wydawał cudze". Oczywiście do czasu, kiedy sielanka się skończy...

Zawód: kobieciarz

"Zawód: kobieciarz" to film, w którym wbrew pozorom twórcy bardzo wiele zaryzykowali, prezentując nam samolubnego, rozpieszczonego 50-latka jako głównego bohatera. Czy widzowie mogą kogoś takiego polubić? Kogoś, kto lekceważył rodzinę, by przez długie lata żyć w nieszczerym i pozbawionym miłości związku dla pieniędzy? Jest to zadanie karkołomne, ale tylko do czasu.

Z biegiem akcji Alex, którego z wielkim wdziękiem gra Kad Merad, pokazuje swoją bardziej wrażliwą i ludzką stronę. Okazuje się, że utracone relacje z młodszą siostrą i jej 10-letnim synem będą dla niego jak kuracja i to wyjątkowo nie kosmetyczna (z filmu dowiadujemy się, że wybielić można nie tylko zęby). Alex przechodzi pewną (wewnętrza) przemianę i choć dla niektórych widzów kończy w punkcie, w którym zaczynał, to jest to już jednak inny człowiek - zdecydowanie bardziej zapatrzony w innych niż w siebie.

"Zawód: kobieciarz" nie obfituje w nadzwyczajną ilość gagów, ale zobaczymy tu kilka śmiesznych scen i nieźle połączoną warstwę komediową z rodzinnymi problemami, zwłaszcza pod koniec seansu. Ostatecznie, nie powinniście traktować tej produkcji jako poradnika podrywu, ani drogowskazu na przyszłość. To raczej przestroga w stylu "czego nie robić" i to całkiem niezła.

Michał Derkacz


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, komedia, 2020, opinia, ocena
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"Siła ognia"- film 2019
Siła ognia - recenzja

Czy warto zobaczyć najnowsze dzieło Olivera Laxe'a?

Guns Akimbo
Guns Akimbo - recenzja

Daniel Radcliffe i Samara Weaving w szalonym filmie akcji o brutalnym reality show.

Klątwa Ju-on: Początek
Klątwa Ju-on: Początek - recenzja serialu

Japoński serial grozy jest już na Netflix. Czy strach się bać?

Polecamy
„Przebacz” - nie dla wszystkich...
„Przebacz” - nie dla wszystkich...

Gwałt, oprawca, ofiara, gra psychologiczna. Powie jej, nie powie? Wybaczy mu, nie wybaczy? „Przebacz" pozostawia bardzo wiele miejsca dla widza.

Ugotowany - zaskakujące kino od kuchni [RECENZJA]
Ugotowany - zaskakujące kino od kuchni [RECENZJA]

Nowy film Johna Wellsa to mieszanka wybuchowa - skomplikowani bohaterowie, rewelacyjne kreacje aktorskie, porywająca historia i dużo gotowania.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
"Siła ognia"- film 2019
Siła ognia - recenzja

Czy warto zobaczyć najnowsze dzieło Olivera Laxe'a?

Guns Akimbo
Guns Akimbo - recenzja

Daniel Radcliffe i Samara Weaving w szalonym filmie akcji o brutalnym reality show.

Konkurs Ziaja