Recenzje - Kino

Wytańcz to - recenzja

2020-08-10 11:57:30

7 sierpnia 2020 na Netflix pojawił się nowy film pt. "Wytańcz to", opowiadający historię dziewczyny, która nie potrafi tańczyć, ale i tak zakłada własną grupę, by wygrać szkolne zawody, a przy okazji odnajduje miłość. Brzmi znajomo? Motywy znane z serii "Step Up" są tu niemal kopiowane (nawet nawiązuje się do Channinga Tatuma), ale twórcy garściami czerpali też z całego gatunku komedii romantyczno-tanecznych. Jak im wyszło? Przeczytajcie recenzję filmu "Wytańcz to"!

Wytańcz to - film 2020

Główną rolę w filmie gra Sabrina Carpenter, 21-letnia aktorka i piosenkarka, która wciela się w Quinn Ackerman - zdolną i pilną uczennicę, której bardzo zależy na tym, aby dostać się do konkretnego college’u, który wybrała z kilku istotnych powodów. Niestety, podczas rozmowy rekrutacyjnej bohaterka trochę za bardzo naściemniała i oto staje przed wyzwaniem - nauczyć się tańczyć i wygrać zawody szkolne, by pokazać, że jest osobą, której pasje sięgają dalej niż piątki na dyplomie.

Quinn jest nam pokazana jako szkolna prymuska, lekko nierozgarnięta życiowo i nieco naiwna, ale bardzo miła i dobra dziewczyna, która mimo nadzwyczajnej urody woli nosić się jak własna babcia. Teraz jej codzienna rutyna musi się zmienić, wraz z początkiem nauki tańca i osobami (szkolni samotnicy z pasją do tańca), które sama rekrutuje do zespołu. Natomiast choreografem ma być dawny mistrz uczelnianych konkursów, którego taneczną karierę przerwała kontuzja. Czy ta znajomość zaowocuje czymś więcej niż sukcesem na parkiecie?

Oczywiście, że tak i nie jest to żadne zaskoczenie czy spoiler, bo cały film "Wytańcz to" był chyba roboczo nazwany przez twórców "Skopiuj to". Od początku do końca fabuła składa się z powielonych setny raz klisz i schematów i nie dodano tu niczego nowego. Przełamanie własnych słabości poprzez taniec? Jest. Rekrutacja "looserów", którzy razem dadzą radę? Jest. Romans z nauczycielem tańca i pocałunek podczas wspólnej próby? Jest. Mama, która nie akceptuje nowej pasji córki, zanim nie zobaczy jej na scenie? Jest. Antagonista z faworyzowanego zespołu, który przegra w finale? Jest. Rozpad zespołu, by zjednoczyć się na koniec? Jest.

Wszystko tu jest, a jednocześnie nie ma niczego, co byłoby w stanie wywołać w nas jakieś emocje. Nawet sceny występów są mizerne, nie mówiąc już o montażu treningów czy aktorstwie, które zaczyna się i kończy na niezręcznych uśmiechach i posyłaniu rozmarzonych spojrzeń. Gdyby jeszcze na festiwalu schematów się kończyło, to dostalibyśmy kiepski, ale uroczy film na niedzielne przedpołudnie. Niestety, twórcy kazali nam patrzeć na kilka tak żałosnych, że aż obraźliwych scen (np. próbny występ w domu starości), po których musimy po prostu odradzić wam seans tej produkcji.

Ocena końcowa: 3/10

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe Netflix

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, Netflix, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak najdalej stąd - film 2020
Jak najdalej stąd - recenzja

Czy niejednoznaczna historia zasłużyła na jednoznaczną ocenę?

Ratched
Ratched - recenzja serialu

Czy warto poznać losy pielęgniarki z kultowego "Lotu nad kukułczym gniazdem"?

Małe szczęścia - recenzja

Czy jest to kolejna francuska komedia, która rozbawi nas do łez?

Polecamy
Last Christmas - recenzja

Oto komedia świąteczna z Emilią Clarke w roli głównej. Czy to udany film?

Joker
Joker - recenzja

Joaquin Phoenix w dramacie psychologicznym, który wywraca kino superbohaterskie do góry nogami.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Jak najdalej stąd - film 2020
Jak najdalej stąd - recenzja

Czy niejednoznaczna historia zasłużyła na jednoznaczną ocenę?

Ratched
Ratched - recenzja serialu

Czy warto poznać losy pielęgniarki z kultowego "Lotu nad kukułczym gniazdem"?

Konkurs Ziaja
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!