Recenzje - Kino

Więcej niż myślisz - recenzja

2020-05-02 20:57:43

"Więcej niż myślisz" to nowa komedia romantyczna Netflixa w reżyserii Alice Wu. Ten młodzieżowy film stanowi współczesną wersję opowieści o Cyranie de Bergeracu, gdyż przedstawia historię licealistki, pomagającej znajomemu oczarować dziewczynę, w której oboje są zakochani. Czy jest to produkcja warta obejrzenia? Przeczytajcie recenzję!

wiecej niz myslisz

Skomplikowany relacje

Komedia zaczyna się od przedstawienia głównej bohaterki – grzecznej, introwertycznej Ellie, która słynie z odpłatnego pisania wypracowań za uczniów. Jej pisarski biznes przykuwa uwagę Paula, pragnącego zaimponować pięknej Aster. Po początkowej klęsce, udaje mu się przekonać wzorową licealistkę, aby napisała za niego list do obiektu jego westchnień. Pomimo niezwykle odmiennych charakterów i zainteresowań, układ między Ellie i Paulem przeradza się w przyjaźń.

W międzyczasie okazuje się jednak, że Aster podoba się nie tylko chłopakowi, ale także głównej bohaterce. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy Aster zaczyna im odpisywać i wydaje się, że ona również może coś czuć do któregoś z nich. Pytanie brzmi – kto tak naprawdę podoba się Aster i co zrobi, gdy dowie się prawdy o autorze listów?

Powielanie schematów

Pomysł na fabułę brzmi ciekawie, ale wykonanie niestety zawodzi. Pierwszym rozczarowaniem są sami bohaterowie. Każdej postaci przyklejono łatkę grupy społecznej, do której należy w licealnej hierarchii. Ellie, którą cechują dobre oceny i ciche usposobienie, zalicza się oczywiście do "kujonów". Paul to typowy sportowiec, natomiast Aster jest w klice popularnych dziewczyn. Tak schematyczny podział, powtarzany w wielu amerykańskich komediach, sprawia, że bohaterowie są dość jednowymiarowi. Nie można zatem oczekiwać dużego zaskoczenia po którymkolwiek z nich, jako że ich osobowości zostały wpisane do konkretnego wzorca.

Mimo wszystko, trzeba przyznać, że relacje pomiędzy całą trójką były urocze i często zabawne. Co więcej, główna bohaterka stanowi świetny przykład silnej roli kobiecej i wyróżnia się niezależnością, pomysłowością i intelektem. Aster także była mądrzejsza niż to zwykle bywa w przypadku dziewczyn z grupy "popularnych". Można zatem stwierdzić, że postaci są ogólnie sympatyczne, jednak mogłyby być bardziej wielowymiarowe i mniej przewidywalne.

Zakończenie ratuje fabułę

Schematyczna historia sprawia, że widz podświadomie zakłada, iż koniec filmu będzie równie niezaskakujący. Mamy w końcu do czynienia ze znanym już z wielu komedii trójkątem miłosnym. Stało się jednak zupełnie odwrotnie, gdyż ostatnie sceny pozostawiły pole do interpretacji. Mimo że pewne wątki rzeczywiście rozegrały się tak, jak można było tego oczekiwać, to jednak istotne kwestie nie zostały ukazane w sposób oczywisty. Finalne ujęcia pozwalają widzowi na samodzielne dopowiedzenie sobie reszty historii. Otwarte zakończenie było zdecydowanie dobrą decyzją w przypadku tej produkcji i można śmiało stwierdzić, że poniekąd uratowało ono fabułę.

Czy warto zobaczyć?

"Więcej niż myślisz" to całkiem przyjemna, aczkolwiek dość banalna historia. Film wzbudza uśmiech na twarzy i poniekąd pokazuje problemy, z którymi mogą obecnie zmagać się młodzi ludzie. Nie jest to jednak nic odkrywczego, co pobudziłoby widza do głębokich refleksji. Zatem czy jest to komedia warta obejrzenie? Można zobaczyć, ale nie stanowi to pozycji obowiązkowej.

Ocena końcowa: 6/10

Julia Sałdan

Polecamy zobaczyć też najlepsze filmy romantyczne dla młodzieży >>

fot. materiały prasowe Netflix

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, premiera, Netflix, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sandman serial Netflix
Sandman - recenzja serialu

Oceniamy serial zrobiony na podstawie popularnej serii komiksów DC od Neila Gaimana.

Doktor Strange w multiwersum obłędu
Doktor Strange w multiwersum obłędu - recenzja wydania Blu-ray

Czy warto zobaczyć ten film? Jakie dodatki są na płytach Blu-ray?

Carter film Netflix
Carter - recenzja

"Hardcore Henry" + "Raid 2" + "John Wick 3".

Polecamy
Ósma ofiara - recenzja serialu

Oceniamy hiszpański dramat z zamachem terrorystycznym w tle.

Aquaman
Aquaman - recenzja

Filmowe uniwersum DC wstaje z kolan w wielkim stylu.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Sandman serial Netflix
Sandman - recenzja serialu

Oceniamy serial zrobiony na podstawie popularnej serii komiksów DC od Neila Gaimana.

Doktor Strange w multiwersum obłędu
Doktor Strange w multiwersum obłędu - recenzja wydania Blu-ray

Czy warto zobaczyć ten film? Jakie dodatki są na płytach Blu-ray?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!