Recenzje - Kino

Przemytnik - recenzja przedpremierowa

2019-03-11 12:01:42

Clint Eastwood ma już swoje lata, jednak wiek nie przeszkadza mu w karierze reżyserskiej i aktorskiej. Widać to zwłaszcza za sprawą filmu "Przemytnik", którego polska premiera będzie miała miejsce 15 marca 2019 roku. My już mieliśmy okazję zobaczyć tę produkcję. Naszą opinię na jej temat znajdziecie w poniższym tekście. Przeczytajcie recenzję przedpremierową!

Oceniamy najnowszą produkcję wyreżyserowaną przez Clinta Eastwooda.Przemytnik - wrażenia z filmu

"Przemytnik" opowiada historię Earla Stone'a - 80-letniego męzczyzny, który znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej i rodzinnej. W pewnym momencie nasz główny bohater, grany przez Clinta Eastwooda, otrzymuje ofertę pracy, która polega jedynie na jeżdżeniu autem. Earl nieświadomie staje się kurieriem narkotykowym, radzącym sobie z każdym zleceniem bez problemu. Z czasem jednak błędy z przeszłości zaczynają coraz bardziej doskwierać mężczyźnie.

Już nie raz w kinach mieliśmy okazję oglądać filmy o kartelach narkotykowych, jednak historia ukazana w "Przemytniku" wyróżnia się wieloma elementami. Najważniejszym z nich jest przede wszystkim motyw straconego czasu, którego nie można odzyskać, bez względu na to, ile uda nam się zarobić pieniędzy. Ten wątek został przedstawiony bardzo dobrze w tej produkcji, a jego zwieńczeniem jest doskonałe zakończenie, które nie tylko wzrusza, ale także uczy o tym, co jest najważniejsze w naszym życiu.

Na ekranie w głównej roli bryluje oczywiście Clint Eastwood, który skrada w tym filmie serca widzów. Widać, że znany aktor wziął na swoje barki nie tylko czas poświęcony za kamerą, ale także przed nią. Wywiązął się w pełni z obowiązków obu funkcji, co wpłynęło na wysoką jakość produkcji. Pomógł w tym również Bradley Cooper, który zagrał rolę agenta DEA - Colina Batesa. Nie miał on za dużo czasu ekranowego, jednak w trakcie seansu wydaje się to wystarczające do zrozumienia przebiegu zdarzeń.

Na pochwałę zasługują również zdjęcia do filmu - zostały one wykonane bardzo dobrze. Montaż i gra kamery też są bez zarzutu, ciężko znaleźć w tym przypadku element, do którego można by było się przyczepić. Podobnie jest z muzyką nadającą idealnie dramatyczy klimat "Przemytnika".

Jedynym minusem filmu jest jego długość. Niestety jednowątkowość w tym przypadu sprawiła, że historia stała się przeciągnięta, co widać zdecydowanie po pierwszej godzinie oglądania.

Przemytnik - ocena

"Przemytnik" to kolejny doskonały film "Clinta Eastwooda". Warto wybrać się na tę produkcję do kina, ponieważ w trakcie seansu można nie tylko pośmiać się z zabawnych scen, ale również wynieść wiele cennych morałów przedstawionych w fabule.

Ocena końcowa: 9/10

Film zobaczyłem w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

Piotr Wójcik

Przemytnik, reż. Clint Eastwood, prod. USA, czas trwania 116 min, dystr. Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o., polska premiera 15 marca 2019

fot. kadr z filmu "Przemytnik"/materiały prasowe

Słowa kluczowe: opinia, ocena, Clint Eastwood, narkotyki, motyw
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wszyscy wiedzą
Wszyscy wiedzą - recenzja

Asghar Farhadi wraca z nowym filmem, a w obsadzie mamy duet Bardem - Cruz. Czy to udane dzieło?

Oceniamy najnowszy film historyczny, ktÃłry został wyreÅźyserowany przez Władysława Pasikowskiego.
Kurier - recenzja

Oceniamy najnowszy film historyczny, który został wyreżyserowany przez Władysława Pasikowskiego.

PotrÃłjna granica
Potrójna granica - recenzja

Można mieć za dużo kasy? Jasne, że tak i to o wiele!

Polecamy
Creed: Narodziny legendy - wygrać przegraną walkę [RECENZJA]
Creed: Narodziny legendy - wygrać przegraną walkę [RECENZJA]

Rocky Balboa powraca! Tym razem jako trener, choć życie postawi przed nim znacznie większe wyzwanie niż szkolenie zadziornego boksera. Czy Stallone jest nadal w formie? Przeczytaj recenzję!

Broń masowego zgorszenia znów w natarciu
Broń masowego zgorszenia znów w natarciu

"Brüno" jest ostrą i bezkompromisową satyrą, w której Baron Cohen nie przejmuje się panującymi konwenansami i idzie pod prąd, niebezpiecznie balansując na granicy dobrego smaku.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Wszyscy wiedzą
Wszyscy wiedzą - recenzja

Asghar Farhadi wraca z nowym filmem, a w obsadzie mamy duet Bardem - Cruz. Czy to udane dzieło?

Oceniamy najnowszy film historyczny, ktÃłry został wyreÅźyserowany przez Władysława Pasikowskiego.
Kurier - recenzja

Oceniamy najnowszy film historyczny, który został wyreżyserowany przez Władysława Pasikowskiego.