Recenzje - Kino

Odwet - recenzja serialu

2020-08-05 01:32:01

Cztery uczennice, które na pozór są sobie całkowicie obce, uczęstrzają do prywatenj szkoły i łączą siły aby wymierzyć sprawiedliwość. Tworzą grupę DGM (Don't get mad) aby wymierzyć sprawiedliwość i ujawnić nadużycia. Jednak gdy jeden z celów zostaje zamordowany przez nieznanego napastnika i trzyma w ręku kartkę z napisem "DGM", dziewczyny zdają sobie sprawę, że ktoś próbuję wrobić je w morderstwo. Recenzujemy serial "Odwet"!

Odwet - serial Netflix 2020"Odwet" (w oryg. "Get Even") to serial, który można już zobaczyć na Netflixie. Jest to adaptacja powieści Gretchen McNeil, która zawiera ciekawe połączenie thrillera dla nastolatków i dramatu szkolnego. Jest to interesująca seria, która odrywa się od tradycyjnego tytułu młodzieżowego, w którym bohaterki tworzą tajne stowarzyszenie w szkole. Olivia, Bree, Kitty i Margot to nastolatki, które łączą siły, a z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Każda z nich ma inną osobowość, upodobania i antypatie, cele i słabości. Akcja jest dość ciekawa, ponieważ rozgrywa się wokół elitarnej szkoły, która z zewnątrz wygląda na bezproblemową.

Bohaterki serialu są bardzo intrygujące. Każda z nich jest zupełnie inna co stanowi ogromną zaletę tej produkcji. Bree to buntowniczka, bardzo mądra dziewczyna, która wywodzi się z zamożnej rodziny i chcąc wzbudzić jakąkolwiek reakcję ojca nie uczęszcza na zajęcia. Olivia to najbardziej popularna dziewczyna w szkole, lecz nikt nie wie, że wcale nie pochodzi z zamożnej rodziny. Ukrywa to, a swoje ubrania zdobywa od przyjaciółki. Kitty jest w szkole dzięki stypendium. Margot to wielka introwertyczka, która stara się przełamać swoje lęki i wyjść do ludzi.

"Get even" dotyczy typowych problemów z jakimi borykają się nastolatkowie w szkole, w tym rasizmu i wykluczenia. Serial pokazuje jak rozwiązują problemy główne bohaterki, które wspierają się nawzajem, a także innych. Sama fabuła nie jest mocno porywająca, ale dużą zaletą są właśnie wspomniane bohaterki. Odcinki są krótkie, przez co finał sezonu jest szybki i dowiadujemy się, kto jest mordercą. Jest to "luźny" serial, który nie jest skomplikowany, a jednocześnie trzyma nas w napięciu. Serial "Odwet" ma spory potencjał do dalszego rozwoju. Dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa, piękna sceneria oraz ciekawa obsada to punkty, które zasłużyły aby go obejrzeć.

Dominika Bierczak

fot. screen youtube.com

Słowa kluczowe: Get even, Netflix, recenzja, ocema, opinia, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ratched
Ratched - recenzja serialu

Czy warto poznać losy pielęgniarki z kultowego "Lotu nad kukułczym gniazdem"?

Małe szczęścia - recenzja

Czy jest to kolejna francuska komedia, która rozbawi nas do łez?

A potem tańczyliśmy
A potem tańczyliśmy - recenzja

To zdecydowanie nie jest typowy film taneczny.

Polecamy
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Terminator: Mroczne przeznaczenie - recenzja spoilerowa

Czy kontynuacja kultowego "Dnia sądu" to udana produkcja?

Last Christmas - recenzja

Oto komedia świąteczna z Emilią Clarke w roli głównej. Czy to udany film?

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Ratched
Ratched - recenzja serialu

Czy warto poznać losy pielęgniarki z kultowego "Lotu nad kukułczym gniazdem"?

A potem tańczyliśmy
A potem tańczyliśmy - recenzja

To zdecydowanie nie jest typowy film taneczny.

Konkurs Ziaja
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!