Recenzje - Kino

Moja miłość - recenzja

2018-03-05 11:58:50

20 kwietnia 1999 roku, w Columbine High School, doszło do masakry, która wstrząsnęła światem. Dwóch uzbrojonych licealistów, z zimną krwią zastrzeliło 12 swoich rówieśników oraz jednego nauczyciela, raniąc przy tym jeszcze 24 osoby. Pierwszą ich ofiarą, zastrzeloną jeszcze przed wejściem do szkoły, była Rachel Joy Scott. To właśnie o jej życiu opowiada film „Moja miłość”. Czy to udana produkcja? Przeczytaj recenzję!

Moja miłość

Biograficzny film o życiu Rachel Joy Scott to przede wszystkim historia tytułowej miłości, jaką dziewczyna odczuwała do… Jezusa. Można nawet powiedzieć, że jest to film religijny, o tym, jak wiara odmieniła życie zagubionej nastolatki i pozwoliła jej odnaleźć wewnętrzny spokój i akceptację siebie. Natomiast oryginalny tytuł filmu, czyli „I'm Not Ashamed” nawiązuje do wyzbycia się wstydu. Tuż przed strzelaniną Rachel oznajmiła całej klasie, że jest chrześcijanką i z dumą będzie o tym mówić.

Wcześniej nie przychodziło jej to tak łatwo, a pierwsza część filmu pokazuje nam okres z życia bohaterki, kiedy to ciągle popadała w konflikt z surową matką, za każdym razem, gdy chciała się trochę wyszaleć, na przykład, wymykając się w nocy na imprezę ze znajomymi. Tu też poznajemy ją jako osobę o dość złożonej osobowości.

Rachel Joy Scott z jednej strony jest pokazana jako zwyczajna nastolatka, która ma znajomych, chce przeżyć pierwsze miłości i buntuje przeciw rodzinie. Z drugiej strony jest to romantyczka, samotniczka i marzycielka, która nie do końca potrafi odnajdywać się w świecie. Jednak duchowa przemiana i wyzwolenie jakiego doznała wzbudziło podziw wśród jej rówieśników, ale też niezrozumienie i agresję ze strony chłopaków, którzy wkrótce mieli pociągnąć za spust.

„Moja miłość”, z niezłą rolą Masey McLain, skupia się na bohaterce i w zasadzie w czasie seansu wątek strzelaniny i jej sprawców przewija się tylko przez parę minut. Wątek masakry twórcy zaprezentowali w postaci dokumentalnej klamry na początku i na końcu filmu. Reszta to prezentacja losów Rachel, więc widzowie spodziewający się scen, odtwarzających zdarzenia z 20 kwietnia 1999 nie najdą tu czegoś na miarę „Słonia” w reżyserii Gusa Van Santa.

„Moja miłość” to opowieść, którą trzeba oglądać ze świadomością, że jest to film biograficzny o dziewczynie, która kochała Jezusa. Jeśli dla kogoś brzmi to infantylnie, to zdecydowanie odradzamy seans. Natomiast widzowie, zainteresowani przemianą bohaterki i wpływem wiary na życie tak tragicznie zmarłej nastolatki, będą w stanie zainspirować się tą produkcją.

Michał Derkacz

Moja miłość, reż. Brian Baugh, prod. USA, czas trwania 112 min, dystr. Kondrat-Media, polska premiera 2 marca 2018


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, opinia, ocena, analiza, 2018, biografia, Rachel Joy Scott
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mrok - horror 2018
Mrok - recenzja

Nieumarła nastolatka i niewidomy chłopak tworzą krwawy duet.

Kadr z filmu
7 uczuć - recenzja

Jak Michał Koterski sprawdził się w roli Adasia Miauczyńskiego? Przeczytaj recenzję filmu!

Źle się dzieje w El Royale
Źle się dzieje w El Royale - recenzja

Grupka gwiazd, klimatyczny hotel i wiele tajemnic. Czy wyszedł z tego dobry film?

Polecamy
Saga Wikingów uderza jak młot Thora [RECENZJA]
Saga Wikingów uderza jak młot Thora [RECENZJA]

Przygody Wikingów są zazwyczaj pełne zwrotów akcji, bezkompromisowe i krwawe. Czy "Saga Wikingów" potwierdza tę teorię? Przeczytaj recenzję!

Futrzana katastrofa
Futrzana katastrofa Kraków

Na ekrany kin właśnie wszedł film „Futro” w reżyserii Tomasza Drozdowicza. Choć mocno przesadzony, pokazuje pewną prawdę.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Mrok - horror 2018
Mrok - recenzja

Nieumarła nastolatka i niewidomy chłopak tworzą krwawy duet.

Kadr z filmu
7 uczuć - recenzja

Jak Michał Koterski sprawdził się w roli Adasia Miauczyńskiego? Przeczytaj recenzję filmu!