Recenzje - Kino

Kiedy się pojawiłaś - recenzja

2019-03-04 13:05:08

Maisie Williams w nowym wcieleniu - tak można opisać jedną z najnowszych produkcji, w których występuje młoda aktorka. U boku Asy Butterfielda i Niny Dobrev współpracowała ona przy tworzeniu filmu "Kiedy się pojawiłaś", który swoją premierę w Polsce miał 1 marca 2019 roku. Wiemy już, czy warto pójść na ten tytuł do kina. Przeczytajcie recenzję!

Zobaczcie, jak chora na raka dziewczyna stara się spełnić swoje ostatnie życzenia przed śmiercią!Zanim się pojawiłaś - wrażenia z filmu

"Kiedy się pojawiłaś" opowiada nam historię dwójki bohaterów - Calvina i Skye. Oboje poznają się na spotkaniu grupy wsparcia osób, które są ciężko chore. Skye cierpi na nieuleczalną chorobę, lecz Calvin szuka na siłę objawów dolegliwości, której tak naprawdę nie ma. Dziewczyna przygotowuje swoją listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią i prosi chłopaka o pomoc - w ten sposób rozpoczyna się przyjaźń, która zmieni życie obu bohaterów.

Fabularnie mamy do czynienia z kolejnym filmem, który pokazuje nam drogę przechodzenia przez chorobę danej postaci. W przeciągu kilku ostatnich lat w kinematografii pojawiło się już wiele takich produkcji, co pozwala stwierdzić, że nie jest to pomysł oryginalny. Ten fakt przekłada się także na zakończenie filmu, które wydaje się przez to zbyt przewidywalne.

Przewidywalność nie przekłada się jednak na odbiór całego filmu. Historia w "Kiedy się pojawiłaś" jest przedstawiona tak dobrze, że w trakcie seansu można się nie tylko zaśmiać kilka dobrych razy, ale także wzruszyć przy kluczowych scenach. Wpłynęła na to również doskonała gra aktorska Asy Butterfielda i Maisie Williams - to właśnie ten duet sprawił, że ten tytuł potrafi wciągnąć widza w swój świat.

Film ma niestety także swoje minusy i widać to w warstwie audiowizualnej. Zdjęcia nie imponują niczym specjalnym, ale jednocześnie nie można się do nich specjalnie przyczepić. Podobnie jest z muzyką, której po wyjściu z kina już się nie pamięta. Do największych absurdów w tym filmie dochodzi jednak podczas scen z policjantami, którzy pobłażają naszym głównym bohaterom praktycznie na każdym kroku, co w rzeczywistości nie mogłoby mieć swojego odbicia.

Zanim się pojawiłaś - ocena

"Kiedy się pojawiłaś" ma swoje minusy, jednak jest to film, na który warto iść kina. Produkcja w piękny sposób pokazuje, co jest najbardziej wartościowe w życiu człowieka i jak ważne jest, aby każdy z nas miał przyjaciela, który będzie nas wspierał w wielu decyzjach życiowych. Niejedna osoba wyniesie z seansu wiele dobrych morałów.

Ocena końcowa: 7/10

Film zobaczyłem w kinie Cinema City Wroclavia.

Piotr Wójcik

Kiedy się pojawiłaś, reż. Peter Hutchings, prod. USA, czas trwania 97 min, dystr. Forum Film Poland Sp. z o.o., polska premiera 1 marca 2019

fot. materiały prasowe/Forum Film Poland

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, maisie williams, opinia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Krwawe niebo film 2021
Krwawe niebo - recenzja

Horror o wampiro-zombie w samolocie wylądował na Netflix. Czy to dobry film?

Pierwsze takie wakacje
Pierwsze takie wakacje - recenzja

Turecki dramat, którego nie możesz przegapić!

Kingdom: Ashin of the North
Kingdom: Ashin of the North - recenzja

Oceniamy pełnometrażowy odcinek specjalny serialu "Kingdom".

Polecamy
Wierzę w Ciebie - film 2020
Wierzę w Ciebie - recenzja

Prawdziwa historia wokalisty muzyki chrześcijańskiej i dramatu, który postawił przed nim pytanie o sens wiary.

WęÅźowe wgÃłrza - film 2019
Wężowe wzgórza - recenzja

Alice Englert, Olivia Colman i Walton Goggins w dramacie o zielonoświątkowcach.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Krwawe niebo film 2021
Krwawe niebo - recenzja

Horror o wampiro-zombie w samolocie wylądował na Netflix. Czy to dobry film?

Pierwsze takie wakacje
Pierwsze takie wakacje - recenzja

Turecki dramat, którego nie możesz przegapić!

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!