Recenzje - Kino

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - recenzja

2018-08-09 10:28:00

„Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” to historia niezwykłej znajomości pary buntowników - żyjącego w punkowej subkulturze chłopaka i dziewczyny, która zdaje się być nie z tej ziemi… dosłownie. Czy warto zobaczyć ich wspólne chwile, spędzane w akompaniamencie punkrockowej muzyki? Przeczytaj recenzję!

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach

„Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” to dość kameralna historia. Nastoletni chłopak, którego buntownicze usposobienie jest raczej wymuszone przez grupę kumpli niż szczere, jednak czas spędzany na imprezowaniu w końcu pcha go prosto w objęcia równie zbuntowanej nastolatki. Jednak powodem buntu dziewczyny jest chęć poznania świata, ludzkiego świata. Wszystko wskazuje bowiem, że do tej pory Zan nie miała wielu okazji do opuszczania domu, który zamieszkiwała z dziwacznymi grupami istot, tylko z wierzchu przypominającymi ludzi. Poznanie Enna jest dla niej jak zbawienie, bo chłopak jest w stanie dostarczyć jej wielu wrażeń.

Trzeba przyznać, że bardzo przyjemnie patrzy się na aktorską parę Elle Fanning - Alex Sharp. Aktorzy świetnie sprawdzają się w swych rolach a chemia miedzy ich postaciami zdaje się być naturalna i wiarygodna. Co więcej, wszystko dzieje się w świecie nastolatków, a akcja pokazana z ich perspektywy bywa całkiem zabawna, np. gdy wytłumaczenie dziwnych zachować Zan cały czas tłumaczone jest tym, że „to Amerykanka”. Fakt, w dzielnicy Croydon w Londynie, gdzie rozgrywa się akcja filmu, ludzie zza oceanu są pewnie postrzegani jak kosmici…

Kolorytu całej produkcji dodaje oczywiście świetna muzyka, z wspólnym utworem głównych bohaterów na czele. Jednak tym, co może wywołać w widzach największe wrażenie jest sam pomysł na ukazanie kosmicznego rodu naszej Zan. To jak zaprojektowano kostiumy, wnętrza, makijaż czy styl bycia tych postaci jest niesamowite. Stworzyć musiał to ktoś o wyjątkowo abstrakcyjnym sposobie myślenia. Dzięki temu „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” zasługuje na miano filmu bardzo stylowego, który przykuwa uwagę swą wizualną stroną, choć mimo wszystko jest to dzieło raczej kameralne.

Film w reżyserii Johna Camerona Mitchella to kawał solidnej roboty, trochę przypominający „Moja macocha jest kosmitką”, tylko w wersji punkrockowej. Nie jest to niegrzeczny film, jakiego można spodziewać się po opisie, ale dzięki charyzmatycznej parze bohaterów trzyma uwagę widza aż do zaskakująco niecukierkowego finału. Wątki science fiction są wyraźne, ale nie oczekujcie laserów ani statków kosmicznych. Tu twórcy skupiają się na specyficznym klimacie i uroku, które aż biją z ekranu.

Michał Derkacz

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach, reż. John Cameron Mitchell, prod. USA, czas trwania 102 min, dystr. Mayfly, polska premiera 10 sierpnia 2018


fot. materiały prasowe

Wittchen kupon rabatowy

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, wrażenia, analiza, 2018

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - kadry (12)

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - kadry  - Zdjęcie nr 1
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - kadry  - Zdjęcie nr 2
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - kadry  - Zdjęcie nr 3
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - kadry  - Zdjęcie nr 4
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - kadry  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Spider-Man Uniwersum
Spider-Man Uniwersum - recenzja przedpremierowa

Najlepsza animacja roku czeka, aż ją zobaczysz!

ZabÃłjcze maszyny
Zabójcze maszyny - recenzja

Jak spisali się scenarzyści znani z "Władcy Pierścieni" i "Hobbita"?

Plagi Breslau
Plagi Breslau - recenzja przedpremierowa

Oceniamy nowy film Patryka Vegi, zrealizowany dla platformy Showmax.

Polecamy
Piorunem w łeb
Piorunem w łeb

Percy Jackson to niemalże normalny, kilkunastoletni dzieciak. Niemalże, bo jest owocem igraszek Posejdona i ludzkiej kobiety.

Powrót do przeszłości (Super 8 - recenzja)
Powrót do przeszłości (Super 8 - recenzja)

"Super 8" raz ogląda się jak horror, raz jak film obyczajowy, a innym razem po prostu jak "E.T.".

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Spider-Man Uniwersum
Spider-Man Uniwersum - recenzja przedpremierowa

Najlepsza animacja roku czeka, aż ją zobaczysz!

ZabÃłjcze maszyny
Zabójcze maszyny - recenzja

Jak spisali się scenarzyści znani z "Władcy Pierścieni" i "Hobbita"?