Recenzje - Kino

Ant-Man i Osa - recenzja

2018-08-07 09:43:09

Po epickim, zarabiającym ponad dwa miliardy dolarów filmie „Avengers: Wojna bez granic”, przyszedł czas na kolejną, tym razem znacznie mniejszą produkcję Marvela. „Ant-Man i Osa” to dla równowagi zdecydowanie bardziej kameralna historia, która dla jednych będzie całkowicie do pominięcia, a innych zainteresuje i rozbawi. Czy to dobry film? Przeczytaj recenzję!

Ant-Man i Osa „Ant-Man i Osa” to kontynuacja przygód Scotta Langa, który po wydarzeniach ukazanych w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, trafił do aresztu domowego. Siedząc w zamknięciu, na szczęście nadal może spotykać się z córką – Cassie oraz pomagać w legalnej pracy swoim kumplom z Luisem na czele. Oczywiście co rusz jego dom nawiedzają agenci rządowi, by sprawdzić czy nasz bohater przestrzega zasad. Jednak Scott odczuwa też skutki wyprawy do świata kwantowego (końcówka pierwszego „Ant-Mana”) i zdaje się, że jest kluczem do uratowania Janet van Dyne – matki Hope i żony Hanka Pyma. Wpada przez to w wir wydarzeń, zmuszających go do złamania zakazu opuszczania domu...

Faktem jest, że fabularnie nowy „Ant-Man” ma niewiele wspólnego z resztą Kinowego Uniwersum Marvela i jeśli nie jesteście fanami tej postaci, to możecie sobie z czystym sumieniem darować seans i czekać na kolejne epickie przygody Avengersów czy przedstawienie Kapitan Marvel. Jeśli jednak polubiliście bohaterów z „jedynki” to tutaj znajdziecie po prostu więcej tego samego.

Mamy tu (do znudzenia) pomniejszanie i powiększanie, zarówno poszczególnych postaci, jak i samochodów, a nawet całych budynków. Mamy 3-4 sceny akcji z finałowym pościgiem na czele oraz oczywiście duży wątek świata kwantowego, do którego w uniwersum pewnie jeszcze wrócimy. Dobrze wypadają wspólne sceny Ant-Mana i Osy, w których nasz tytułowy duet ma dobrze pokazaną i wiarygodną „chemię”.

Podobać może się humor, którego nie ma tak dużo jak w pierwszej części, ale nadal jego dawka jest wystarczająca. Dobrze wypada zarówno humor sytuacyjny (mimo kilku oklepanych żartów) jak i ten w dialogach. Królem zabawnych scen jest tym razem nie Luis, a sam Scott. Grający go Paul Rudd daje w jednej ze scen niesamowity popis talentu, podczas którego będziecie umierać ze śmiechu.

„Ant-Man i Osa” nie ma nic więcej do zaoferowania. Nie ma na siebie takiego oryginalnego pomysłu jak pierwsza część. To przyjemny film, ale nie wzbudza większych emocji. Jest raczej jak ten słabszy odcinek ulubionego serialu, a nie epizod, do którego z chęcią się wraca.

Michał Derkacz

Ant-Man i Osa, reż.  Peyton Reed, prod. USA, czas trwania 118 min, polska premiera 3 sierpnia 2018


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, wrażenia, 2018

Ant-Man and the Wasp - zdjęcia z filmu (22)

Ant-Man and the Wasp - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Ant-Man and the Wasp - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Ant-Man and the Wasp - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Ant-Man and the Wasp - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Ant-Man and the Wasp - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mrok - horror 2018
Mrok - recenzja

Nieumarła nastolatka i niewidomy chłopak tworzą krwawy duet.

Kadr z filmu
7 uczuć - recenzja

Jak Michał Koterski sprawdził się w roli Adasia Miauczyńskiego? Przeczytaj recenzję filmu!

Źle się dzieje w El Royale
Źle się dzieje w El Royale - recenzja

Grupka gwiazd, klimatyczny hotel i wiele tajemnic. Czy wyszedł z tego dobry film?

Polecamy
Biegł, by matka wyzdrowiała
Biegł, by matka wyzdrowiała

Nagrodzony na festiwalu w Gdyni obraz „Wszystko będzie dobrze” Tomasza Wiszniewskiego to film o wierze – we własne marzenia, możliwość zmiany na lepsze i ... w Boga.

Trzeba robić melanż i się nie przyzwyczajać
Trzeba robić melanż i się nie przyzwyczajać

Przerażająca wizja gimnazjalistek, gotowych oddać swoje ciało za opaskę na włosy i pozbawionych wszelkich hamulców moralnych wstrząśnie zapewne każdym

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Mrok - horror 2018
Mrok - recenzja

Nieumarła nastolatka i niewidomy chłopak tworzą krwawy duet.

Kadr z filmu
7 uczuć - recenzja

Jak Michał Koterski sprawdził się w roli Adasia Miauczyńskiego? Przeczytaj recenzję filmu!