Recenzje - Kino

A może by tak trójkącik? - recenzja

2018-06-06 10:46:42

„A może by tak trójkącik?” to kanadyjska komedia, której twórcy wzięli na warsztat temat fantazji erotycznych i przełamywania rutyny w łóżku. Na ekranach polskich kin można ją oglądać od 1 czerwca 2018. Jednak czy to pozycja dla każdego? Przeczytaj recenzję filmu!

film a może by tak trójkącik

Główną bohaterką jest Estelle – 34-letnia, poukładana, na pozór szczęśliwa żona i matka. Kobieta jest również lekko zaniedbana i niedoceniana w pracy, a każdy jej dzień jest wręcz bliźniaczo podobny do poprzedniego. Monotonia ta dotyczy także życia seksualnego Estelle i jej męża Simona. Pewnego dnia bohaterka przez przypadek znajduje ukryte w szafie, należące do męża pudełko, którego zawartość stanowią erotyczny gadżet oraz film pornograficzny. To, oraz rozmowa z przyjaciółkami przy drinku skłania Estelle do refleksji nad swoim niezbyt udanym pożyciem małżeńskim. Wynikiem tych rozmyślań jest postanowienie o spróbowaniu tytułowego trójkąta. Poszukiwania odpowiedniej osoby rozpoczyna od zamieszczenia anonsu w internecie. Równocześnie kobieta próbuje ożywić swoje życie seksualne, co prowadzi do wielu nieporozumień i zabawnych sytuacji. Pod wpływem tych nowych doświadczeń Estelle powoli odkrywa swoją nową pewność siebie nie tyle nawet w sprawach łóżkowych, co w pozostałych dziedzinach życia.

Reżyserem filmu jest Nicolas Monette, który wcześniej zajmował się w większości tworzeniem seriali. Główne role zagrali kanadyjscy aktorzy: Mélissa Désormeaux-Poulin jako Estelle, Martin Matte w roli Simona, a także między innymi Bénédicte Décary, Geneviève Schmidt oraz Anne-Élisabeth Bossé w pozostałych rolach.

Twórcom udało się zrobić komediowy film o seksie bez użycia mocno wulgarnych żartów. Nie ma tu również nadmiernego epatowania nagością i scenami erotycznymi – mimo iż pojawiają się one w kilku scenach, co przy takiej tematyce jest oczywiste. Humor jest nieprzesadzony, lekki i w zasadzie tylko niekiedy balansujący na granicy dobrego smaku.

Jedynym minusem komedii jest to, że w pewnym momencie jej fabuła nieco się rozwleka – w końcu jak długo można ciągnąć jedną historię, w której w zasadzie nie ma rozwiniętych żadnych wątków pobocznych. Przez to w pewnym momencie niektórzy widzowie mogą poczuć się znudzeni. Jednak w ostatecznym rozrachunku „A może by tak trójkącik” to film, który warty jest wybrania się do kina.

Anna Janaszak

Film zobaczyłam w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

A może by tak trójkącik?, reż. Nicolas Monette, prod. Kanada, czas trwania 91 min, dystr. Hagi, polska premiera 1 czerwca 2018


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, wrażenia, 2018
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. materiały prasowe
Człowiek, który zabił Don Kichota - recenzja

Długo oczekiwany film Terry'ego Gilliama w końcu wszedł do kin. Czy warto było czekać?

Mission: Impossible – Fallout
Mission: Impossible - Fallout - recenzja

Czy szósta część serii ma coś nowego do zaoferowania? Przeczytaj recenzję filmu!

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - recenzja

Elle Fanning jako punkowa dziewczyna nie z tej ziemi.

Polecamy
Do nieba - dramat wśród gwiazd [RECENZJA]
Do nieba - dramat wśród gwiazd [RECENZJA]

Jennifer Connelly i Cillian Murphy w kameralnym dramacie laureatki Złotego Niedźwiedzia. Sprawdź, czy w tej konstelacji gwiazd "Do nieba" warto się wybrać. Przeczytaj recenzję!

Kot jest nagi (Kot w butach 3D - recenzja)
Kot jest nagi (Kot w butach 3D - recenzja)

Spin-off Shreka może i potrafi zrobić wielkie, proszące oczy, ale nie przekonuje jak swój zielony mistrz.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
fot. materiały prasowe
Człowiek, który zabił Don Kichota - recenzja

Długo oczekiwany film Terry'ego Gilliama w końcu wszedł do kin. Czy warto było czekać?

Mission: Impossible – Fallout
Mission: Impossible - Fallout - recenzja

Czy szósta część serii ma coś nowego do zaoferowania? Przeczytaj recenzję filmu!