Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Zgorszenie publiczne

Zgorszenie publiczne

Zgorszenie publiczne
Gatunek: Komedia romantyczna
Produkcja: Polska
Dystrybucja: Silesia Film
Premiera polska: 2010-09-10
Premiera świat: 2009-09-10
Reżyseria: Maciej Prykowski
Scenariusz: Adrian Katroshi
Scenografia: Jakub Ossendowski
Obsada: Marian Dziędziel (Erich), Barbara Horawianka (Wtorcyno), Andrzej Mastalerz (Franc), Dorota Pomykała (Luca), Elżbieta Romanowska (Motylek), Krzysztof Czeczot (Romanek), Filip Rojek (Policjant)
 

Opis filmu

ROMANEK DRZOZGA ma trzydzieści lat. Mieszka na małym osiedlu familoków - Fytlu. Wiedzie przeciętne życie, utrzymując się z oprowadzania turystów po ruinach pobliskiej huty. W wolnym czasie obija się ze swoim kumplem HAJNELEM i dosyć nieudolnie podrywa MOTYLKA - dwudziestoletnią dziewczynę, która spędza wakacje u swojej ciotki LUCY.

Pewnego dnia wybucha sensacja - po Fytlu grasuje Zgorszyniec. Pojawienie się zamaskowanego ekshibicjonisty w szlafroku zbiega się z powrotem do rodzinnego domu ERICHA DRZOZGI. Zaskoczony Romanek przyjmuje ojca chłodno. Wręcz wrogo traktuje Ericha Luca, która od tej pory zabrania Motylkowi jakichkolwiek kontaktów z rodziną Drzozgów. Dziewczyna łamie jednak zakaz ciotki i nadal spotyka się z Romankiem, ale gdy okazuje się, że chłopak wstydzi się jej, zrywa z młodym Drzozgą wszelkie kontakty.
Równolegle Erich stara się zbliżyć do Lucy. Kobieta nie okazuje mu żadnego zainteresowania, mało tego, za wszelką cenę stara się pozbyć Ericha z Fytla.

Zgorszyniec nadal grasuje po okolicy. Z inicjatywy Lucy Fytlaki powołują grupę pościgową, której zadaniem jest schwytanie ekshibicjonisty. Na skutek pewnej intrygi w jej skład wchodzą również Romanek i Motylek.

Romanek zastanawia się, jak przeprosić i przekonać do siebie Motylka. Dzięki sprytnemu sposobowi udaje mu się. Dziewczyna przyjmuje przeprosiny i spędza z Romankiem romantyczny wieczór. Romanek po raz pierwszy w życiu czuje się zakochany.

Następnego dnia rozwścieczona Luca knuje przeciwko Drzozgom podstęp i nasyła na nich policję. Tylko dzięki przytomności Romanka Erich unika aresztowania...

Nie zdradzamy dalszych szczegółów fabuły, ale możemy zapewnić, że jak na prawdziwą komedię romantyczną przystało, historia kończy się happy endem.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Frantz

Reżyser: François Ozon
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja/Niemcy
W kinach od: 11-08-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama