Filmy

Opis filmu

Julka kocha fotografię i dzięki swojej pasji poznaje Maćka. Oboje mieszkają na zwykłym, dość niebezpiecznym osiedlu. Od lat terenem rządzą kibice z dwóch klubów piłkarskich: Czarnych i Pogoni. Maciek i Julka, współcześni Romeo i Julia, równie niewinni i młodzi jak bohaterowie klasycznego dramatu, stoją po przeciwnych stronach futbolowej barykady, a ich miłość rozpoczyna serię tragicznych zdarzeń. Film ukazywać będzie ich przemianę i dojrzewanie na skutek doświadczeń, które staną się ich udziałem.

O potrzebie zobrazowania ukrytych w człowieku emocji, dobrych i złych, opowiada reżyser: Tym filmem próbuję odbudować w sobie i w widzu niebywale silne emocje,  jakie towarzyszą pierwszej miłości. Opowiadając tak archetypową historię, kanwą scenariusza jest przecież dramat Szekspira, mogę skupić się na wzmocnieniu jej przez formę, sposób opowiadania i nawiązania do współczesności. Nie chcę obrazować współczesności - szukam w niej materiału do wzmocnienia ekspresji filmu. Tematem jest miłość - poza  śmiercią nie ma lepszego.

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Serce do walki".

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Serce do walki".

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Serce do walki".

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Serce do walki".

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Serce do walki".

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Serce do walki".

Więcej

Spodobał Ci się film "Serce do walki"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z gatunku dramat, filmy polskie (Polska), filmy polskie z gatunku dramat.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Serce do walki

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi