Recenzje - Kino

Zdrada to nie problem - recenzja

2023-10-25 13:55:02

„Zdrada to nie problem” – ten kontrowersyjny tytuł nosi brazylijski film, który od 25 października 2023 roku można oglądać na platformie Netflix. Już w pierwszych pięciu minutach seansu dostajemy dwie sceny seksu i to z bardzo odważnie pokazaną nagością. Do tego dochodzi spora teledyskowość, szybko przynosząc na myśl stylistykę serii „356 dni”. Czy zatem (o ile tacy istnieją) fani polskich erotyków będą zadowoleni? Przeczytajcie recenzję filmu „Zdrada to nie problem”!

Zdrada to nie problem Tytułowa zdrada dotyczy głównej bohaterki filmu, która podczas swojego wieczoru panieńskiego dowiaduje się o niewierności narzeczonego. Załamanie i chęć zemsty idealnie łączą się zarówno z oskarżeniami oszusta o przekręty finansowe, jak też z pojawieniem się zabójczo przystojnego sędziego. Traf chce, że nowy obiekt westchnień głównej bohaterki dzieli z nią pasję do motocykli, a niedługo później także łóżko.

Sceny seksu nie pojawiają się później w podobnym nagromadzeniu, ale są naprawdę odważne i długie, pokazując (chyba) sztuczne piersi Giovanny Lancellotti i nagie pośladki jej ekranowych partnerów. Kochające się pary widzimy zarówno na plaży jak też w luksusowym apartamencie prawnika (zarabia na tym miliony?), ale nie dzieje się tu nic nadzwyczajnego i nie ma mowy o wyuzdanych perwersjach czy fetyszach.

W drugiej połowie filmu twórcy decydują się na wprowadzenie bardziej dramatycznego wątku z byłą żoną sędziego oraz jego chorym dziecku, ale nadal nie można powiedzieć, że jakakolwiek postać jest tu wielowymiarowa. Aktorstwo także nie zasługuje na większe pochwały.

Dziwny jest dość wątek kryminalny, który pochłania cały trzeci akt filmu i zakończenie. Tu twórcy fundują nam zaskoczenie związane z motywacjami jednego z bohaterów drugoplanowych i wpadają w klimaty jak z kina akcji z pościgiem, strzelaniną i walką o życie.

Nie pasuje to zbyt do wcześniejszego romansu, ale znów przywołuje wątki gangsterskie z „365 dni”, które zazwyczaj powracały właśnie w finałach kolejnych części tej serii. Jeśli zatem macie ochotę na brazylijską odmianę polskiego hitu, to podczas filmu „Zdrada to nie problem” będziecie tego naprawdę blisko.

Ocena końcowa: 3/10

Michał Derkacz


fot. materiały Netflix

Słowa kluczowe: film, Netflix, 2023, filmy jak 365 dni, ocena, opinia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
impresjonisci film
Impresjoniści - recenzja

Film pokazuje przebieg wspólnego życia malarza Pierre Bodnarda i jego ukochanej Marthe. Czy warto to zobaczyć?

Madame Web
Madame Web - recenzja

Pajęcze uniwersum Sony zalicza kolejną wpadkę.

Sami swoi. Początek
Sami swoi. Początek - recenzja

Festiwal nostalgii, komedia czy dramat obyczajowy? Oceniamy film Artura Żmijewskiego!

Polecamy
Smak zemsty. Peppermint
Smak zemsty. Peppermint - recenzja

Czy warto zadzierać z Jennifer Garner?

Przez moje okno
Przez moje okno - recenzja

Ten hiszpański film o miłosnej fascynacji ma w sobie więcej patologii niż romantyzmu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
impresjonisci film
Impresjoniści - recenzja

Film pokazuje przebieg wspólnego życia malarza Pierre Bodnarda i jego ukochanej Marthe. Czy warto to zobaczyć?

Madame Web
Madame Web - recenzja

Pajęcze uniwersum Sony zalicza kolejną wpadkę.

Popularne
impresjonisci film
Impresjoniści - recenzja

Film pokazuje przebieg wspólnego życia malarza Pierre Bodnarda i jego ukochanej Marthe. Czy warto to zobaczyć?

Premiera światowego widowiska "Amadeus Live" we Wrocławiu [WIDEO]

Wrocławska Hala Stulecia dołączy do elitarnego grona, które zaprezentują to widowisko.