Recenzje - Kino

Warrior Nun - recenzja serialu

2020-07-06 11:08:19

"Warrior Nun" to jak sam tytuł wskazuje serial o wojowniczej zakonnicy, ale konkretnie chodzi to o cały zakon, natomiast główna bohaterka jest bardziej wojownicza jeśli chodzi o charakter, niż o biegłość w sztukach walk. CZy warto poświęcać czas na nowy tytuł z oferty platformy Netflix? Przeczytajcie recenzję!

Warrior Nun - serial 2020

Bohaterką "Warrior Nun" jest Ava - nastoletnia, osierocona dziewczyna, która budzi się w kostnicy po tym jak w jej ciele ukryto magiczną Aureolę. Dziewczyna staje się od tej chwili powierniczka tego pradawnego, potężnego artefaktu, dzięki któremu zyskuje supermoce (przenikanie przez ściany czy samoregeneracja). Jej buntowniczy i dość zadziorny charakter sprawia, że Ava ma gdzieś fakt, że zależy od niej walka z siłami piekielnymi i wyrusza w podróż po świecie, który z powodu wieloletniej izolacji jest dla niej zupełnie nowy. Jednak zakonnice oraz demon także chcą ją odnaleźć i skorzystać z potęgi Aureoli. 

Nie da się ukryć, że właśnie postać głównej bohaterki jest największym atutem całego serialu. Alba Baptista (22-letnia, mało znana portugalska aktorka) nie dość, że jest przepiękna, to jeszcze znakomicie potrafi pokazać całą paletę emocji. Jej Ava to postać, którą łatwo błyskawicznie polubić, zarówno za bezpardonowy styl bycia i wysławiania się, jak i naturalną skłonność do wpadania w tarapaty.

W dodatku twórcy postanowili wprowadzić motyw z jej narracją (myśli słyszane z offu), co z początku sprawdza się nieźle (zagubienie i rozterki postaci, które słyszymy), ale później zabieg ten staje się irytujący, gdy myśli Avy sprowadzane są do chęci całowania się z pięknych chłopcem, ledwo poznanym, beztroskim anarchistą. Oczywiście wątek romantyczny w tego typu produkcji jest obowiązkowy, ale w "Warrior Nun" wprowadzono go, pokazano i zakończono po prostu bardzo źle.

Na szczęście, od piątego odcinka (z dziesięciu) zaczyna się już właściwa akcja prowadząca do współpracy bohaterki zarówno z szukającym ją zakonem, jak i genialną twórczynią międzywymiarowego portalu, do którego baterią miała być Aureola Avy. Fajnie pokazano tu też postacie drugoplanowe, zarówno te stojące po stronie powierniczki Aureoli, jak i te knujące przeciwko niej i zakonowi.

Zadowalający jest poziom realizacji scen akcji, choć tu w pamięci mamy jedynie popis Siostry Beatrice (Kristina Tonteri-Young) kopiącej tyłki całej grupie przeciwników. Choreografia tej sceny walki jest świetna i szkoda, że później nie widzimy już tak efektownych potyczek.

Nieco dziwne w "Warrior Nun" jest podejście do treści dla dorosłych, bo o seksie i nagości nie ma mowy, ale wulgaryzmy i tryskająca krew pojawiają się wielokrotnie. Na plus przemawia jednak tempo akcji i lekka, wciągająca opowieść, którą bez problemu można pochłonąć w dwa dni. Pierwszy sezon kończy się beznadziejnym cliffhangerem, ale za to mamy pewność, że Ava i jej koleżanki z zakonu powrócą. Na zachętę dodamy też, że odcinki nr 3 i 4 reżyseruje polska reżyserka - Agnieszka Smoczyńska. Śmiało, sprawdźcie, jaki jest efekt!

Ocena końcowa: 6/10

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe Netflix

Słowa kluczowe: Netflix, ocena, 2020, opinia, analiza
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Mortuarium
Mortuarium - recenzja

Oceniamy opowieści pracowników kostnicy, które już są na VOD.

Biały Tygrys film
Biały Tygrys - recenzja

Ambitny kierowca z Indii wspina się po drabinie sukcesu. Czy warto to zobaczyć?

saga winx serial 2021
Przeznaczenie: Saga Winx - recenzja serialu

To serialowa adaptacja animacji "Klub Winx". Czy warto obejrzeć?

Polecamy
Miłość pod jednym dachem
Miłość pod jednym dachem - recenzja

Oceniamy nową komedię romantyczną w ofercie Netflixa.

Ósma ofiara - recenzja serialu

Oceniamy hiszpański dramat z zamachem terrorystycznym w tle.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Mortuarium
Mortuarium - recenzja

Oceniamy opowieści pracowników kostnicy, które już są na VOD.

Biały Tygrys film
Biały Tygrys - recenzja

Ambitny kierowca z Indii wspina się po drabinie sukcesu. Czy warto to zobaczyć?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!