Recenzje - Kino

Kraina Lodu 2 - recenzja

2019-11-26 12:48:27

"Kraina Lodu" to głośna produkcja Disneya, którą pokochały dzieci z całego świata w 2013 roku. Taki sukces animacji nie mógł zostać porzucony, dlatego szybko usłyszeliśmy o tym, że na pierwszej części przygody Elsy i Anny się nie skończą. Trzeba było trochę poczekać, jednak w końcu otrzymaliśmy nowy tytuł serii. "Kraina Lodu 2" w polskich kinach pojawiła się po raz pierwszy 22 listopada 2019 roku. Mieliśmy już okazję obejrzeć tę produkcję. Przeczytajcie recenzję!

Oceniamy kontynuację animacji, która podbiła serca dzieci na całym świecie.

Kraina Lodu 2 – o czym opowiada film?

W drugiej części serii wracamy do Arendelle, w którym obecną władzę sprawuje Elsa. Życie toczy się spokojnie po wydarzeniach z pierwszego filmu. W pewnym momencie jednak mieszkańcy Królestwa otrzymują ostrzeżenie od natury, które zwiastuje zniszczenie ich domów. Okazuje się, że zbliżający się kataklizm ma związek z tajemniczymi wydarzeniami z przeszłości – powiązani z nimi są rodzice głównych bohaterek. Aby zapobiec zniszczeniu Arendelle, Elsa, Anna, Olaf i Kristoff udają się do Zaczarowanego Lasu – to właśnie w nim kryje się zagadka, która może uratować Królestwo.

Prostota fabularna

Na początku tajemnicza przeszłość Arendelle może wydać nam się ciekawa, jednak z czasem okazuje się ona ciężka do przetrawienia. Przyczyną tego jest szereg nieścisłości fabularnych oraz bardzo przewidywalne zakończenie. Podsumowując ten temat, "Kraina Lodu 2" nie zaskakuje nas niczym nowym, jeśli chodzi o przedstawioną historię. 

Graficzna perełka

Disney jak zwykle nie zawiódł pod względem budżetu przeznaczonego na stworzenie produkcji kinowej. "Kraina Lodu 2" prezentuje wysoki poziom animacji i grafiki, co dodaje dużego komfortu podczas oglądania. Dzięki temu widz nie odrywa wzroku od ekranu aż do napisów końcowych.

Oceniamy kontynuację animacji, która podbiła serca dzieci na całym świecie.

Film pełen nowych piosenek

Jak to w pierwszej części, tak i tutaj nie zabrakło nowych utworów. Niestety tym razem piosenki nie są tak chwytliwe, jak np. "Mam tę moc", "Ulepimy dziś bałwana" czy "Pierwszy raz jak sięga pamięć". Na szczęście pojawiło się jedno wykonanie, które z pewnością przypadnie do gustu wielu fanom animacji Disneya. Mowa o utworze "Chcę uwierzyć snom" – śpiewanym przez Elsę – który może stać się hitem i jednocześnie wizytówką "Krainy Lodu 2".

Niedosyt po obejrzeniu

Oglądając animacje Disneya, można zauważyć, że firma trzyma pewien poziom swoich produkcji, który nie jest wcale niski. Tak samo jest z "Krainą Lodu". W obu częściach tej serii tkwi jednak pewien problem, który sprawia, że podczas oglądania nie czujemy tego "czegoś", co mogłoby nas wzruszyć lub skłonić do cytowania postaci. Są to po prostu dobre produkcje, ale nie takie, które zwaliłyby z nóg nawet najwrażliwsze osoby na sali kinowej.

Kraina Lodu 2 – ocena

"Kraina Lodu 2" to kolejna udana animacja Disneya, na którą na pewno pójdzie do kina wielu rodziców z dziećmi. Kilka drobnostek sprawia jednak, że nie można tego filmu zaliczyć do czołówki najlepszych bajek pełnometrażowych w historii.

Ocena końcowa: 7/10

Piotr Wójcik

Kraina Lodu 2, reż. Jennifer LeeChris Buck, prod. USA, czas trwania 103 min., dystr. Disney, polska premiera 22 listopada 2019

fot. materiały prasowe/kadry z filmu „Kraina Lodu 2”

Słowa kluczowe: Ocenia, opinia, wrażenia, animacja, Disney

Kraina lodu 2 - kadry z filmu (10)

Kraina lodu 2 - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 1
Kraina lodu 2 - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 2
Kraina lodu 2 - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 3
Kraina lodu 2 - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 4
Kraina lodu 2 - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
The Eddy - recenzja serialu

Jak brzmi francuski jazz z Joanną Kulig?

CÃłrka boga - film Netflix
Córka boga - recenzja

Małgorzata Szumowska zrobiła film o pasterzu i jego owieczkach. Czy warto zobaczyć?

Snowpiercer - serial Netflix 2020
Snowpiercer - recenzja odcinków 1 i 2

Jest podobnie, tak samo, a może lepiej niż w filmie z 2013 roku?

Polecamy
AFF: Aż po grób - recenzja
AFF: Aż po grób - recenzja

Co sprawiło, że Felix zamieszkał z dala od ludzi, dlaczego wszyscy okoliczni mieszkańcy na jego widok najchętniej zapadliby się pod ziemię?

Teraz twoją kobietą jest korporacja (recenzja)
Teraz twoją kobietą jest korporacja (recenzja)

Fabułę filmu można streścić w jednym równoważniku zdania: sodoma i gomora na firmowym wyjeździe integracyjnym. Więcej nie warto się na ten temat rozpisywać.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
The Eddy - recenzja serialu

Jak brzmi francuski jazz z Joanną Kulig?

CÃłrka boga - film Netflix
Córka boga - recenzja

Małgorzata Szumowska zrobiła film o pasterzu i jego owieczkach. Czy warto zobaczyć?