Filmy
noe1fab5ca9a134630e86afbb4701e69c05.jpg

Noe: Wybrany przez Boga Noah

Ocena: 3
 • Gatunek: Dramat
 • Produkcja: USA
 • Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
 • Czas trwania: 138 min
 •  
 • Premiera polska: 2014-03-28
 • Premiera świat: 2014-03-27
 •  
 • Reżyseria: Darren Aronofsky
 • Muzyka: Clint Mansell
 • Zdjęcia: Matthew Libatique

Opis filmu

Produkcja jest alternatywną historią biblijnego Noego. W filmie wystąpią m.in. Russell Crowe, Emma Watson, Jennifer Connelly, Logan Lerman, Douglas Booth, Ray Winstone, Anthony Hopkins, Kevin Durand, Martin Csokas i Mark Margolis.

Zainspirowany biblijną historią o sile ducha, poświęceniu i nadziei, Darren Aronofsky („Czarny łabędź” /Black Swan/, „Zapaśnik” /The Wrestler/, „Źródło”) przekłada na język filmu swoją osobistą wizję opowieści o Noem. Laureat Oscara® Russell Crowe wciela się w niej w postać człowieka, który został wybrany do podjęcia wielkiej misji uratowania rodzaju ludzkiego oraz zwierząt przed apokaliptycznym potopem, który ma zniszczyć zepsuty świat. Film jest jednocześnie oszałamiającą wizualnie przygodą, która podejmuje towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów tematy dobra i zła, zniszczenia i miłosierdzia, nadziei oraz rodziny.  

Produkcja filmu również dla pracujących przy niej znakomitych aktorów i ekipy filmowców okazała się prowadzącą po nieznanym terytorium przygodą, której nieodłączną częścią było przebywanie na ogromnej, Arce, skonstruowanej ręcznie dokładnie zgodnie z zawartymi w Biblii wskazówkami. Kolejnym krokiem było wyobrażenie sobie powierzchownie tylko znanego życia Noego i jego rodziny, co przełożone na język filmu daje widzom możliwość poznania wspaniałego naszych biblijnych przodków w momencie, kiedy ziemia staje wobec widma zniszczenia pod falami potopu. Potop ma pochłonąć cały znany dotąd świat… a jednocześnie doprowadzić do odnowy i kolejnego Stworzenia.  
    
Paramount Pictures oraz Regency Enterprises we współpracy z Protozoa Pictures mają przyjemność zaprezentować Państwu swoją najnowszą produkcję „Noe: Wybrany przez Boga” wyreżyserowaną przez Darrena Aronofsky’ego, na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z Arim Handelem („Źródło”). Producentami filmu są Scott Franklin („Czarny łabędź”, „Zapaśnik”) i Mary Parent („Pacific Rim”). W roli producentów wykonawczych wystąpili Arnon Milchan, Ari Handel oraz Chris Brigham („Incepcja” /Inception/, „Wyspa tajemnic” /Shutter Island/).  

Oprócz grającego tytułową rolę Russella Crowe’a („Gladiator”, „Piękny umysł” /A Beautiful Mind/, „Nędznicy” /Les Misérables/) w obsadzie filmu znaleźli się również: laureatka Nagrody Akademii® Jennifer Connelly („Piękny umysł” /A Beautiful Mind/, „Requiem dla snu” /Requiem for a Dream/), Ray Winstone („Infiltracja” /The Departed/, „Hugo i jego wynalazek” /Hugo/), Emma Watson („Harry Potter i Insygnia Śmierci” /Harry Potter and the Deathly Hallows/, „Mój tydzień z Marylin” /My Week With Marilyn/), Logan Lerman („Percy Jackson i bogowie olimpijscy” /Percy Jackson & the Olympians/), Douglas Booth (telewizyjny obraz „Wielkie nadzieje” /Great Expectations/, najnowsza ekranizacja „Romea i Julii” /Romeo and Juliet/), Dakota Goyo („Thor”) oraz laureat Oscara® Anthony Hopkins („Milczenie owiec” /The Silence of the Lambs/).  
    
W ekipie twórców filmu znaleźli się autor zdjęć Matthew Libatique („Czarny łabędź”, „Iron Man”), scenograf Mark Friedberg („Niesamowity Spider Man 2” /The Amazing Spider-Man 2/, „Synecdocha, Nowy Jork” /Synecdoche, New York/), kostiumograf Michael Wilkinson („Człowiek ze stali”, „American Hustle”) oraz kompozytor muzyki Clint Mansell („Czarny łabędź”, „Zapaśnik”).

Zobacz również
Michał Przechera: Noe superbohater [RECENZJA]>>

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Matthew Libatique. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Noe: Wybrany przez Boga" (2014).

Noe: Wybrany przez Boga (14)

Noe: Wybrany przez Boga - polski plakat
Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 2
Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 3
Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 4
Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 5

Gwiazdy na premierze Noe: Wybrany przez Boga (38)

Gwiazdy na premierze Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 1
Gwiazdy na premierze Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 2
Gwiazdy na premierze Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 3
Gwiazdy na premierze Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 4
Gwiazdy na premierze Noe: Wybrany przez Boga - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, muzyka, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Noe: Wybrany przez Boga" (2014).

Twórcy filmu

Obsada filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Noe: Wybrany przez Boga" (2014).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Noe: Wybrany przez Boga" (2014).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Noe: Wybrany przez Boga" (2014).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Noe: Wybrany przez Boga" (2014).
 • Re: Gdyby film miał tylko tytuł Noe byłoby do zniesienia [0]
  Odpowiedź na: Gdyby film miał tylko tytuł Noe byłoby do zniesienia
  komon
  2015-01-04 09:50:33
  Katolicki talib? Człowieku a kto cię upewnił w tym, że Bibila nie jest literacką wizją tego co zaszło? Golemy ci się nie podobają? A Dawid to kogo zwyciężył i to czym procą? a Samson nie posiadał siły we włosach? a Matuzalem i Noe nie żyli po prawie 1000 lat? Ten kretyn z recenzji drwi że dinozaury się nie zmieściły? ha ha! To właśnie o was można powiedzieć, że do cna zidiocieliście. Osobiście nie wierzę w to co napisano w Biblii choćby dlatego, że ewangelie nie były pisane na bieżąco a po latach, ponadto znając człowieka i jego ciągoty do manipulacji i nadużyć kto mi zapewni że to wszystko prawda. Kościół, który sam uznał, które pisma są natchnione a które to apokryfy? Ojciec Pio , który ponoć w swoich wizjach widział piekło mówił, że piekło wybrukowane jest piuskami księży. Pan Bóg o ile wiem obdarzył nas wolną wolą a sam jakoś z ludźmi nie konwersuje. Skąd więc tyle w was pychy, że uzurpujecie sobie jakieś prawo do prawdy i wiedzy, której inni nie mają?
 • Gdyby film miał tylko tytuł Noe byłoby do zniesienia [1]
  petros
  2014-04-06 10:33:11
  Ktoś się rozpędził dopisując do tytułu wybrany przez Boga, bo w tym momencie następuje profanacja Biblii. Przeczytajcie sobie ostatnie zdanie Biblii - Nikt nie ma prawa nic w niej zmieniać, więc jak ktoś pisze, że ten film ma coś wspólnego z Biblią to jego problem. To fikcja literacka oparta na manipulacji, w której zakamuflowano podważenie prawdziwości Biblii, a tym samym istnienie Boga. Noego przedstawiono jako "zielonego" obrońce zwierząt i wroga ludzkości. Skrzętnie zakamuflowano podważenie wątku pierwszych rodziców i ich potomstwa, na przykładzie rodziny Noego, film tak bardzo różni się od Biblii, i dodaje postacie fantasy (kamienne golemy), aby ośmieszyć Biblię i pokazać, że jest ona bajką wyssaną z palca. Obraz pokazany w krzywym zwierciadle pokazujący, że człowiek był dobry, a zły był Bóg. Doszukać się też można zakamuflowanych rytuałów magicznych zastępujących cuda Boże. Dla ludzi słabych w wierze nie polecam. Dla ludzi mocnych w wierze - obejrzeć, aby zobaczyć jak wygląda manipulacja bazująca na uczuciach ludzkich.

Więcej

Spodobał Ci się film "Noe: Wybrany przez Boga"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2014 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2014 roku, filmy amerykańskie (USA), filmy amerykańskie z 2014 roku, filmy amerykańskie z gatunku dramat, filmy amerykańskie z gatunku dramat z 2014 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Noe: Wybrany przez Boga

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!