Dzieje się - Kino

Plejada gwiazd na premierze filmu "Kamerdyner" [FOTO]

2018-09-13 10:03:58

11 września 2018 w Teatrze Polskim w Warszawie, odbyła się uroczysta premiera filmu "Kamerdyner" w reżyserii Filipa Bajona. Pokaz zgromadził  odtwórców głównych ról - Janusza Gajosa, Sebastiana Fabijańskiego, Mariannę Zydek, Adama Woronowicza, Kamillę Baar-Kochańską, reżysera Filipa Bajona oraz ludzi kultury i sztuki. Prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia >>

Kamerdyner - premiera filmu

Film trafi do kin 21 września, a już 17 września „Kamerdyner” otworzy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zobacz galerię z wydarzenia!

 - Bardzo chciałbym w tym miejscu wszystkim podziękować, całej ekipie. Muszę Państwu powiedzieć, że kręciliśmy ten film trzy lata. Dziś wydaje mi się, że pierwsze ujęcia kręciłem na papirusie - żartował Filip Bajon. - Przez te trzy lata spotkałem fanatycznych ludzi, chciałbym im bardzo gorąco podziękować – wszystkim i każdemu z osobna - mówił.

Producent Mirosław Piepka wspominał, co zainspirowało go do napisania scenariusza i wyprodukowania filmu: - Chciałbym tym filmem wypełnić istotną lukę w polskiej kinematografii. Śląsk ma filmowy tryptyk Kazimierza Kutza, Wielkopolska - „Najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy”, Mazurzy mają „Różę”. Nadszedł czas na Kaszuby i Pomorze - komentował.

O filmie

"Kamerdyner" opowiada historię Mateusza Krola (Sebastian Fabijański), kaszubskiego chłopca, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: zdjęcia, relacja, fotorelacja, aktorzy

Kamerdyner - premiera filmu (16)

Kamerdyner - premiera filmu  - Zdjęcie nr 1
Kamerdyner - premiera filmu  - Zdjęcie nr 2
Kamerdyner - premiera filmu  - Zdjęcie nr 3
Kamerdyner - premiera filmu  - Zdjęcie nr 4
Kamerdyner - premiera filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jacek Braciak
"Córka trenera": aktorzy na zdjęciach z przedpremiery w Krakowie [FOTO]

Zobaczcie fotorelację z pokazu w Kinie Pod Baranami.

Rocketman
Taron Egerton na plakacie i w kulisach filmu "Rocketman" [WIDEO]

Zobaczcie jak aktor wciela się w Eltona Johna.

Złote Taśmy 2019 - laureaci
Znamy laureatów Złotych Taśm 2019

To nagroda, którą przyznają krytycy filmowi Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Polecamy
Nowy zwiastun filmu "Alicja po drugiej stronie lustra" [WIDEO]
Nowy zwiastun filmu "Alicja po drugiej stronie lustra" [WIDEO]

Ukazała się nowa zapowiedź kontynuacji hitu "Alicja w Krainie Czarów". Zobacz wideo!

TOP 7: Najlepsze filmy o oszustach
TOP 7: Najlepsze filmy o oszustach

Pieniądze, kobiety, sława. Nie każdy ma cierpliwość, by dojść do tego uczciwie. Wielu wybiera alternatywne drogi osiągnięcia sukcesu, a kino kocha takie przypadki.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Jacek Braciak
"Córka trenera": aktorzy na zdjęciach z przedpremiery w Krakowie [FOTO]

Zobaczcie fotorelację z pokazu w Kinie Pod Baranami.

Rocketman
Taron Egerton na plakacie i w kulisach filmu "Rocketman" [WIDEO]

Zobaczcie jak aktor wciela się w Eltona Johna.