Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Znachor

Znachor

Znachor
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Polska
Czas trwania: 128 min
Premiera polska: 1982-04-12
Premiera świat: 1982-04-12
Reżyseria: Jerzy Hoffman
Scenariusz: Jerzy Hoffman, Jacek Fuksiewicz
Muzyka: Piotr Marczewski
Zdjęcia: Jerzy Gościk
Obsada: Piotr Fronczewski (Dobraniecki), Artur Barciś (Wasylko), Andrzej Kopiczyński (Lekarz Pawlicki), Bożena Dykiel (Sonia), Anna Dymna ( Maria Jolanta Wilczur), Jerzy Bińczycki (Rafał Wilczur), Tomasz Stockinger ( Hrabia Leszek Czyński), Bernard Ładysz (Młynarz Prokop)
 

Opis filmu

Ekranizacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, która podobnie jak pierwowzór literacki - wzruszająca opowieść o losach chirurga, który doznał amnezji - wzbudziła ogromne zainteresowanie widzów.

Profesor Rafał Wilczur, od którego odeszła żona z córeczką, szuka zapomnienia w alkoholu. Ranny w głowę, traci pamięć i błąka się po okolicy. Aby uniknąć aresztowania za włóczęgostwo, kradnie cudzy akt urodzenia. Jako Antoni Kosiba znajduje schronienie na wsi. Operuje kalekiego syna młynarza i wkrótce zyskuje sławę znachora. Miejscowy lekarz, zazdrosny o sukces, grozi mu sądem za nielegalne wykonywanie praktyki lekarskiej.

Kosiba bywa w pobliskim miasteczku i często zagląda do sklepu, w którym pracuje dziewczyna o dziwnie znajomych rysach. Do dziewczyny zaleca się młody hrabia, na co z zawiścią patrzy syn karczmarza. Przygotowuje zasadzkę, w rezultacie której oboje zakochani ulegają wypadkowi. Tutejszy lekarz nie chce podjąć się operacji. Znachor nie ma wyboru...

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Premiery

Tożsamość zdrajcy

Reżyser: Michael Apted
Gatunek: Thriller
Produkcja: Wielka Brytania

FB dlaMaturzysty.pl reklama