Filmy
KAROL_plakat0e2a9f3a9754625bc658a5832468ceb3.jpg

Karol, który został świętym

Ocena:

Opis filmu

„Karol, który został świętym” to pierwszy kinowy filmu dla dzieci o Janie Pawle II. W głównych rolach zobaczymy Piotra Fronczewskiego, braci-bliźniaków Andrzeja i Kamila Tkaczów (drugi z chłopców zagrał w głośnym „Chce się żyć” Maćka Pieprzycy”) oraz Katarzynę Glinkę.  Oprócz części aktorskiej, w filmie widzowie zobaczą materiały archiwalne oraz animacje ilustrujące najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły.

Film rusza śladami Karola Wojtyły. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli okazję poznać jego przygody od czasów, kiedy był małym chłopcem, do momentu, gdy wybrano go na papieża i zasiadł na tronie Stolicy Apostolskiej. Lokalizacje, które zobaczymy w filmie, przeniosą młodych widzów w miejsca najbliższe sercu Karola Wojtyły. Przygody Ojca Świętego i jego przyjaciół, zarówno tych animowanych, jak i zagranych przez aktorów, podziwiać będziemy w malowniczej scenerii Tatr, Zakopanego i tajemniczych zaułków Krakowa. Twórcy animacji starannie odtworzyli fasady przedwojennych budynków, ulice sprzed kilkudziesięciu lat, czy wnętrza kościołów i zabytków, dając widzom niepowtarzalną możliwość wycieczki w czasie do fascynującej przeszłości Karola Wojtyły.

„Karol” to również współczesna opowieść o tym, że wartości, którym hołdował Jan Paweł II, są aktualne do dzisiaj i, że siła ducha oraz współdziałanie dają możliwość przezwyciężenia największych trudności. Ważną rolę w filmie odgrywa starannie dobrana muzyka. W „Karolu” usłyszymy, między innymi, ulubione melodie Jana Pawła 2 oraz piosenki popularnej ARKI NOEGO (w tym m.in. przebojowy „Święty uśmiechnięty (Taki duży, taki mały)”).

 

Zdjęcia, kadry z filmu

Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Karol, który został świętym" (2014).

Karol, który został świętym (17)

Karol, który został świętym - plakat
Karol, który został świętym  - Zdjęcie nr 2
Karol, który został świętym  - Zdjęcie nr 3
Karol, który został świętym  - Zdjęcie nr 4
Karol, który został świętym  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Karol, który został świętym" (2014).

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Karol, który został świętym" (2014).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Karol, który został świętym" (2014).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Karol, który został świętym" (2014).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Karol, który został świętym" (2014).

Więcej

Spodobał Ci się film "Karol, który został świętym"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2014 roku, filmy z gatunku familijny, filmy z gatunku familijny z 2014 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2014 roku, filmy polskie z gatunku familijny, filmy polskie z gatunku familijny z 2014 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Karol, który został świętym

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi