Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Pełen oddech (Polnoe Dyhanie)

Pełen oddech

Pełen oddech
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Rosja
Dystrybucja: 35 milimetrów
Czas trwania: 114 min
Premiera polska: 2008-11-07
Premiera świat: 2007-08-02
Reżyseria: Valeri Pendrakovsky
Scenariusz: Anna Pendrakovskaya, Olga Shevchenko, Yuri Rogozin
Obsada: Tatiana Liutajewa (Irina), Dmitri Isayev (Kostia), Igor Lifanow (Stiepan), Ekaterina Wilkowa (Katja)
 

Opis filmu

Irina - piękna, dojrzała (ok. 40 - letnia) kobieta. Jej ostatnią miłością jest młody mężczyzna, Kostia. Jest między nimi 10 lat różnicy, ale Irina nie czuje z tego powodu kompleksów. Kostia też komfortowo czuje się w towarzystwie starszej kochanki, pozwala siebie kochać - i korzysta ze wszelkich możliwości tego związku.

Wspaniałym samochodem Iriny przyjeżdżają z Moskwy do zaniedbanej małej rybackiej wioski, która znajduje się na brzegu Kierczyńskiego zalewu, gdzie Kostik odpoczywał  w przeszłości. Ludzie w tej wiosce żyją na granicy dwóch światów, pomiędzy radzieckim a ukraińskim, a ściślej mówiąc - nie żyją, a tylko egzystują. Ktoś żyje wspomnieniami, ktoś kradnie, żeby przeżyć, ktoś trudni się przemytem.

Mieszkańcy stolicy trafiają do tego niezwykłego świata, tutaj Kostia przeżywa fascynację młodą dziewczyną Katią. Dziesięć lat temu Katia była w nim zakochana, i okazało się, że czeka na niego do tej pory. Kostia wydaje jej się księciem z bajki. Katią opiekuje się stary kawaler Stefan (Igor Lifanow), który pomaga jej i jej ciotce (Jegorowa). Irina i Kostia niepokoją go.

Irina, będąc kobietą mądrą i doświadczoną, znajduje wyjście z każdej sytuacji. Wydaje jej się, że zna Kostię lepiej od niego samego, decyduje się pozwolić zakochanym na krótką podróż. Myśli, że Kostia otrzymując wolność szybko do niej wróci. Wszystko toczy się według jej planu, ale w tym świecie panują inne, nieznane Irinie zasady, w rezultacie czego wydarzenia zaczynają rozwijać się według innego dramatycznego schematu.

Fabuła i relacje pomiędzy głównymi bohaterami to nie jedyny temat tego filmu. Pełnoprawnymi bohaterami obrazu zostały morze, step, wiatr, ptaki, i oczywiście bohaterzy drugoplanowi.

„Pełen oddech" to dramat, ale w miarę rozwoju fabuły widz nieraz potrafi się roześmiać, rozpłakać, ale i zamrzeć z napięcia. Mówiąc w skrócie, ten film jest zbudowany na uczuciach, a to znaczy wiele dla widza.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Mother!

Reżyser: Darren Aronofsky
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
W kinach od: 03-11-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama