Recenzje - Kino

Szybcy i wściekli 8 - ósmy bieg emocji [RECENZJA przedpremierowa]

2017-04-18 09:11:29

To już ósmy raz. Najpierw cztery razy się ścigali. Potem łapali bandytów, a teraz ratują świat. "Szybcy i wściekli 8" to kolejna porcja niczym nieskrępowanej rozwałki, którą albo trzeba uwielbiać, albo trzeba ją omijać szeroką obwodnicą logicznego myślenia. Jeśli zdecydujemy się na seans, z pewnością będą to ponad dwie godziny wypełnione emocjami na ósmym biegu!

 Szybcy i wściekli 8

Formuła się nie zmieniła, lecz właśnie emocje i uczucia odgrywają w tej części największe znaczenie, bo sprawa robi się wyjątkowo osobista. Dominic Toretto szantażowany przez genialną cyberprzestępczynię musi odwrócić się od swojej grupy. "Rodzina" stara mu się przeszkodzić, jednocześnie usiłując poznać powody przejścia przyjaciela na drogę występku.

To wszystko sprawia, że widzowie, którzy są z tymi bohaterami już któryś raz, są jeszcze mocniej zaangażowani w to, co dzieje się na ekranie. A dzieje się bardzo dużo i bardzo spektakularnie. Już scena otwierająca film to wyścig, który rozgrzewa nasze tętno. Potem jest jeszcze szybciej i jeszcze bardziej widowiskowo.

Niesamowite wrażenie robi sekwencja akcji na ulicach Nowego Jorku, podczas której złowroga hakerka steruje zdalnie dziesiątkami samochodów. Dech zapiera też scena z kulą niszczącą samochody czy w końcu wielki finał na lodzie z udziałem czołgu, skuterów, samochodów i… łodzi podwodnej! Jest na co popatrzeć i czym się emocjonować.

Zestaw gwiazd, który zobaczymy na ekranie jest dopasowany do rozmachu akcji. Raczej nikt nas tu nie zaskoczy, ale sama charyzma takich aktorów jak Vin Diesel, Jason Statham, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Charlize Theron, Kurt Russell czy Tyrese Gibson sprawia, że dialogi (niektóre świetnie napisane i wyjątkowo śmieszne) wchodzą lekko i nie rażą głupotą.
Fakt, że na logiczne postępowanie oraz zachowanie jakichkolwiek praw fizyki nie ma co liczyć, trzeba po prostu zaakceptować.

Film się nie dłuży i mimo wielu uproszczeń fabularnych najnowsza odsłona "Szybkich i wściekłych" to kawał doskonałej rozrywki. Nie daje do myślenia, nie porusza ważnych tematów, ani nie powala aktorstwem, ale gwarantuje dwie godziny zwariowanej przygody, nie tylko dla miłośników czterech kółek. Potwierdzają to już pierwsze doniesienia o rekordach kasowych, które ta produkcja bije jeden po drugim. Warto się do tej puli dorzucić!

Michał Derkacz

Szybcy i wściekli 8, reż. F. Gary Gray, prod. Francja/Japonia/Kanada/USA/Wielka Brytania/Samoa, czas trwania 136 min, dystr. United International Pictures, polska premiera 21 kwietnia 2017

Film zobaczyłem na pokazie przedpremierowym w Multikinie Arkady we Wrocławiu.

Słowa kluczowe: Szybcy i wściekli 8 recenzja, Szybcy i wściekli 8 ocena, Szybcy i wściekli 2017 recenzja

Szybcy i wściekli 8 - zdjęcia z filmu (6)

Szybcy i wściekli 8 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Szybcy i wściekli 8 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Szybcy i wściekli 8 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Szybcy i wściekli 8 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Szybcy i wściekli 8 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"Tedi i mapa skarbÃłw"
Tedi i mapa skarbów - recenzja

Bajki animowane kochamy bez względu na wiek, ale nie bezkrytycznie.

Cudowny chłopak
Cudowny chłopak - recenzja

Mądre, wartościowe kino czy hollywoodzki "wyciskacz łez"?

Escape Room
Escape Room - recenzja

Czy duchowy spadkobierca "Piły" zasługuje na to miano? Przeczytaj recenzję filmu!

Polecamy
Przez łóżko do serca (To tylko seks - recenzja)
Przez łóżko do serca (To tylko seks - recenzja)

„To tylko seks”, jak dla mnie, wygrywa tegorocznego Wielkiego Szlema w dziedzinie komedii romantycznych.

"Tlen", film bardzo rosyjski
"Tlen", film bardzo rosyjski

Film dla ludzi szukających w kinie czegoś więcej niż przewidywalne zakończenia czy hollywoodzkie uśmiechy.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
"Tedi i mapa skarbÃłw"
Tedi i mapa skarbów - recenzja

Bajki animowane kochamy bez względu na wiek, ale nie bezkrytycznie.

Cudowny chłopak
Cudowny chłopak - recenzja

Mądre, wartościowe kino czy hollywoodzki "wyciskacz łez"?