Kino
Uśmiechnij się, póki czas - spektakl w Multikinie

Uśmiechnij się, póki czas - spektakl w Multikinie

  • 2020-10-22, , godzina 19:00
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

Kojarzycie serial „Fleabag”? Jeśli tak, to na pewno dobrze pamiętacie księdza, w którego wcielił się Andrew Scott. Teraz irlandzkiego aktora macie okazję zobaczyć w teatralnym wcieleniu: już w najbliższy czwartek, 22 października o godz. 19:00, Multikino zaprezentuje przezabawny i skłaniający jednocześnie do refleksji spektakl „Uśmiechnij się, póki czas” („Present Laughter”).

Ksiądz we „Fleabag” zaskarbił sobie serce głównej bohaterki (nadała mu zresztą wymowną ksywkę Hot Priest), a Andrew Scott – znany wcześniej m. in. z Sherlocka BBC – tą rolą zdobył serca widzów na całym świecie.

„Present Laughter” to aktorski majstersztyk Scotta. Wciela się w rolę Garry’ego Essendine’a – znanego… aktora, któremu – choć chętnie korzysta z uroków sławy – nie zawsze jest do śmiechu. Mierzy się nie tylko z kryzysem wieku średniego, ale też z kryzysem tożsamości. Garry’ego poznajemy, gdy życie zaczyna mu się wymykać spod kontroli. Na domiar złego, jego różnorodne i pogmatwane związki komplikują się jeszcze bardziej. Wydaje się, że nic już nie może zatrzymać tego huraganu miłości, seksu, ataków paniki i rozpaczliwego miotania się w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne pytanie: kim jestem?

Tekst Noëla Cowarda, który stał się podstawą spektaklu to komedia absolutnie ponadczasowa, która skłania do bardzo współczesnej refleksji: nad ceną sławy, pożądania i samotności.

Jakie odpowiedzi na fundamentalna pytania wybrzmią ze sceny? Jakie pytania zadźwięczą w głowie po obejrzeniu spektaklu? Na „Uśmiechnij się, póki czas” („Present Laughter”) zapraszamy 22 października o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

A à propos „Flebag”: teatralny pierwowzór kultowego serialu będzie można zobaczyć w Multikinie już 19 listopada o godz. 19:00. A jeszcze wcześniej – 27 i 29 października o godz. 19:00 – na scenie i ekranie pojedynek dwóch Sherlocków: Benedicta Cumberbatcha i Jonny’ego Lee Millera w dwóch wersjach „Frankensteina” oraz hipnotyzujący „Bank Braci Lehmann” 4 listopada o godz. 19:00 – historia o regułach współczesnego świata i rodzinnej firmie, która zmieniła jego losy w reżyserii Sama Mendesa.

Wszystkie spektakle prezentowane są w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.


Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Olivia Colman and Tobias Menzies
The Crown - recenzja 4. sezonu serialu

Czy warto obejrzeć nową odsłonę opowieści o panowaniu brytyjskiej królowej?

Bal - film 2020 Netflix
Meryl Streep, James Corden i Nicole Kidman w zwiastunie filmu "Bal" [WIDEO]

Najnowsza produkcja Ryana Murphy'ego zadebiutuje już 11 grudnia!

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!