Kino
Slalom - wirtualny pokaz filmu i dyskusja online

Slalom - wirtualny pokaz filmu i dyskusja online

  • 2021-04-06, , godzina 20:00
  • 15zł
  • Wydarzenie online

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Premiery psychologiczne - pokazów filmowych, inspirujących do psychologicznej dyskusji. Pokaz odbędzie się online na platformie e-kinopodbaranami.pl. W programie Slalom - niejednoznaczna filmowa opowieść o dążeniu do mistrzostwa, która znalazła się w oficjalnej selekcji 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Po wirtualnej projekcji -  dyskusja online.
 
Główną bohaterką filmu Slalom jest aspirująca do miana mistrzyni Francji w narciarstwie nastolatka, która trafia pod opiekę wymagającego trenera. Dawny czempion, który musiał nagle przerwać karierę z powodu kontuzji, robi wszystko by uczynić z dziewczyny gwiazdę zimowego sportu. Relacja między nauczycielem a uczennicą zaczyna się jednak komplikować - i to nie tylko z powodu wygórowanych oczekiwań oraz wyczerpującego planu treningowego.
 
Slalom to wnikliwy portret młodej dziewczyny, której zmieniający się, dojrzewający organizm zostaje wtłoczony w rygorystyczny system treningów. Świat sportu wymaga od niej ogromnych poświęceń i nieustannie rzuca nowe wyzwania - nie tylko fizyczne, ale także emocjonalne i psychiczne.
 
W roli nastoletniej sportowczyni wystąpiła hipnotyzująca Noée Abita, znana z takich filmów jak Ava i Niezatapialni. W postać trenera wcielił się Jérémie Renier - pochodzący z Belgii gwiazdor kina braci Dardenne (Dziecko, Milczenie Lorny). Twórczynią filmu jest francuska reżyserka Charlène Favier, która podobnie jak bohaterka, uczęszczała na prestiżowy kurs w Alpach i trenowała narciarstwo zjazdowe.
 
Film Slalom będzie można zobaczyć za pośrednictwem platformy e-kinopodbaranami.pl, a po seansie na dyskusję online zapraszają psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.
 
PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.


O PROWADZĄCYCH:
 
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

BILETY: 15 zł
 
Film będzie dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl od g. 20.00 do g. 23.59.
Sprzedaż biletów zostanie zamknięta o g. 22.00.
 
Wspólną domową projekcję rozpoczynamy o g. 20.00, a o g. 21.45 wystartuje dyskusja online.
 
Link do dyskusji na portalu Zoom zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film na e-kinopodbaranami.pl
 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Hitman’s Wife’s Bodyguard
Kontynuacja "Bodyguarda Zawodowca" ma pełny zwiastun. Poznajcie szaloną żonę zabójcy [WIDEO]

Na ekranie Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek, Antonio Banderas i Morgan Freeman!

Armia umarłych
Inteligentne zombie i zombie-tygrys w nowym zwiastunie "Armii umarłych" [WIDEO]

Horror Zacka Snydera pojawi się w maju na platformie Netflix.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!