Kino
Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie: Vice

Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie: Vice

  • 2019-05-06, , godzina 19:30
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

6 maja 2019 o godz. 19:30 w cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” zobaczymy "Vice" - najnowszy film nagrodzonego Oscarem Adama McKaya.
 
„Vice” to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to także wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale'a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George'a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.
 
Reżyser i scenarzysta Adam McKay jest znany ze stosowania niekonwencjonalnych technik opowiadania, które wykorzystywał w swoich poprzednich filmach – twórca mieszał fabułę z dokumentem, wplatał nietypowe chwyty narracyjne i zmieniał niespodziewanie tonację opowiadania. W najnowszym filmie znalazła się na przykład scena w sypialni Cheneya i jego żony, w której oboje mówią pentametrem... Niektórzy porównują ironiczny humor i często sarkastyczny ton reżysera do dawnych dokonań Roberta Altmana. McKay uważany jest niemal za modelowego hollywoodzkiego liberała, ale pracując nad najnowszym filmem sugerował wyraźnie, że zrezygnuje z ostrych form satyry na rzecz obrazu bardziej realistycznego.
 
Nowy film McKaya to refleksja nad uniwersalnymi mechanizmami władzy, ukazana w odniesieniu do nieodległej politycznej historii USA. Reżyser i scenarzysta mówił o filmie m. in.: – Jestem przekonany, że kino, jak dotąd, niewiele opowiedziało na temat epoki, w której chwyty rodem z reklamy, rozbuchany marketing polityczny, manipulacja i dezinformacja zaczęły odgrywać kluczową rolę w naszej polityce. Dick Cheney był w centrum tych przemian.
 
Na „VICE” w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” zapraszamy już 27 kwietnia i 6 maja o godzinie 19:30 do kin sieci Multikino w: Warszawie ( kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.
 
Cykl „Mistrzowie Kina Mastercard” to ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji. Każda projekcja będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
John Wick 3
John Wick 3 - recenzja

Czy Keanu Reeves gra już superbohatera, czy jeszcze nie?

Gra o Tron s08e06
Gra o tron: sezon 8, odcinek 6 - recenzja finału serialu

Czy to wszystko skończyło się satysfakcjonująco?