Kino
Kino Przyjazne Sensorycznie: Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Kino Przyjazne Sensorycznie: Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

  • 2019-03-23, , godzina 11:00
  • lista kin na: cinema-city.pl

Opis

Cinema City, jako partner inicjatywy Autopilot – podróże w świat dzieci z autyzmem oraz Fundacji Pomoc Autyzm, otworzył swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje, które pozwolą dzieciom i ich rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką w dostosowanych do nich warunkach. Każda sala jest odpowiednio przystosowana, poprzez przyciemnione (a nie w pełni zgaszone) światła, obniżony dźwięk, brak bloku reklamowego czy obowiązku ciszy oraz możliwość poruszania się po całej sali w trakcie seansu. Dzięki temu każde dziecko będzie czuło się bezpiecznie i będzie mogło w pełni cieszyć się filmem. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą możliwością do korzystania z oferty kulturalnej.

Już 23 marca zostanie zaprezentowany film o losach ulubionych Galów - "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru". Tym razem Panoramiks chce przejść na zasłużoną emeryturę i razem z tytułowymi bohaterami wyruszy w podróż, by znaleźć godnego siebie zastępcę. Po drodze natrafią oczywiście na mnóstwo przygód!

A kolejne spotkanie już 27 kwietnia, podczas którego zostanie wyświetlona bajka "Robaczki z Zaginionej Dżungli".

Na seanse przyjaznym sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę.

Zapraszamy już 23 marca oraz 27 kwietnia o godzinie 11:00 do wybranych Cinema City: Sadyba (Warszawa), Punkt 44 (Katowice), Galeria Plaza (Kraków), Kinepolis (Poznań), Manufaktura (Łódź), Wroclavia (Wrocław), Felicity (Lublin), Bydgoszcz, Czerwona Droga (Toruń), Bielsko-Biała oraz Zielona Góra.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Sophia Lillis w filmie To
Sophia Lillis gwiazdą horroru fantasy "Gretel and Hansel"

Młoda aktorka dała się poznać rolą w filmie "To" z 2017 roku.

Dolnośląskie Centrum Filmowe
Poznaliśmy program 16. Millennium Docs Against Gravity we Wrocławiu Wrocław

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie".