Kino
Akira w Heliosie

Akira w Heliosie

  • 2023-12-15, do 2023-12-17
  • lista kin na: www.helios.pl

Opis

Helios zaprasza miłośników japońskiej animacji na wyjątkowe pokazy filmu „Akira”. Kultowy tytuł zawita do kin w dniach 15-17 grudnia, a seanse odbędą się w 50 lokalizacjach sieci w ramach projektu Helios ANIME. Z okazji 35-lecia premiery, film zagości na wielkich ekranach w zachwycającej jakości 4K.

Należący do gatunku cyberpunk tytuł opowiada o dystopijnej rzeczywistości Tokio roku 2019. Po wyniszczającej III wojnie światowej i ogromnej eksplozji, na gruzach stolicy Japonii powstała nowa metropolia, Neo-Tokio. Niestety miasto ogarnięte jest chaosem, a ulicami rządzą gangi motocyklistów. Członek jednego z nich, Tetsuo, niespodziewanie zderza się czołowo z dziwnym obiektem rządowego eksperymentu. Siły rządowe zabierają rannego chłopaka do laboratorium, gdzie okazuje się, że obudziły się w nim nadprzyrodzone moce. Tetsuo wyzwala się spod władzy zarówno naukowców, jak i gangu. Teraz jego celem jest znalezienie legendarnego mesjasza, przebywającego pod ziemią, czyli tytułowego Akiry…

„Akira” to jeden z najważniejszych klasyków animacji pochodzącej z Japonii, należący do tytułów, które pomogły w popularyzacji anime poza jej granicami. Choć wydany w 1988 roku, do dziś zachwyca fanów z całego świata i cieszy się uznaniem krytyków. Uznaje się go jako jeden z najistotniejszych przykładów gatunku cyberpunk oraz animacji przeznaczonej dla dorosłej widowni. Kinowe seanse są świetną okazją do przypomnienia sobie filmu lub poznania go przez następne pokolenie widzów anime!

Tej projekcji nie może przegapić żaden fan japońskiej popkultury! Bilety dostępne są w kasach kin, na stronie www.helios.pl/akira oraz w aplikacji mobilnej. Kupując je wcześniej, widzowie mogą wybrać najlepsze miejsca, a także zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Popularne
Premiera światowego widowiska "Amadeus Live" we Wrocławiu [WIDEO]

Wrocławska Hala Stulecia dołączy do elitarnego grona, które zaprezentują to widowisko.