Filmy
pieknea4bc503d1c1e9a74b8e61666a1770daa.jpg

Piękne i bestia Beauty and the Breast

Ocena:

Opis filmu

Film dokumentalny, „Piękne i bestia”, rozpoczyna się historią kilku pacjentek, których początkowe objawy raka są lekceważone. Kobiety, zagubione w nieczułym i sterylnym świecie lekarskim, są przerażone i bezradne.
W dotarciu do prawdy pomagają im czasem lęk, upór i kobieca intuicja.

Film pokazuje jak zaakceptować porażającą diagnozę, zwracając jednocześnie uwagę na komplikacje poszczególnych stadiów raka, nieodwracalne decyzje leczenia i życie z ich konsekwencjami. Mikroświat pacjentek jest rozdzielony na przeróżne doświadczenia, ale ogniwem łączącym jest chęć przeżycia.  W każdej odmianie raka piersi stosuje się inne metody leczenia i terapii, próbując tym samym zahamować chorobę do całkowitego jej zaleczenia. Doświadczenia i emocje z nimi związane odmieniają osobowość bohaterek filmu, które doznają przemiany. Niosą brzemię choroby z godnością ukazując na ekranie swoje zranione wnętrza. Niezależnie od ich statusu socjalnego, wyglądu czy wieku, są w stanie doszukać się prawdy o sobie samych, zastąpić ogólnie przyjęte kanony kobiecego piękna i z ekshibicjonistyczną szczerością zaakceptować swoje okaleczone ciała.

„Piękne i bestia” jest nie tylko przekazem woli ludzkiego przetrwania, lecz również potwierdzeniem, że nawet w obliczu cierpienia, w tym krzywym zwierciadle choroby, można osiągnąć ponadczasową mądrość.  

4 września 2012 roku film "Piękne i bestia" otrzymał Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu.

Jestem niezmiernie szczęśliwa z otrzymania tej nagrody, zwłaszcza, że przyznała ją publiczność. Rozmawiałam z kilkoma bohaterkami filmu, i powiedziały mi, że bardzo się cieszą z tego wyróżnienia dla filmu, bo jest to dowód wielkiej solidarności ludzkiej w ich walce z chorobą. Serdecznie dziękuję Bernardowi Poulin, bez którego film nigdy by nie powstał. Jako prezes firmy Groupe SM był nie tylko sponsorem i producentem, ale również udzielał mi wsparcia duchowego na każdym etapie filmu. - powiedziała reżyserka odbierając nagrodę.

 

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Jan Paweł Pełech Van Royko Tomi Grgicewic Zacharie Fay Beata Gołembiowska Sébastien Duguay. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Piękne i bestia" (2012).

Piękne i bestia (6)

Piękne i bestia  - Zdjęcie nr 1
Piękne i bestia  - Zdjęcie nr 2
Piękne i bestia  - Zdjęcie nr 3
Piękne i bestia  - Zdjęcie nr 4
Piękne i bestia  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu "Piękne i bestia" (2012): reżyseria, muzyka, zdjęcia.

Twórcy filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Piękne i bestia" (2012).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Piękne i bestia" (2012).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Piękne i bestia" (2012).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Piękne i bestia" (2012).

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Piękne i bestia

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi