Filmy
pla33ab31889e43ae9dc689ccbf95993edd.jpg

Oczy mojego ojca

Ocena:

Opis filmu

28 stycznia 2013 w gminie Gołdap rozpoczną się zdjęcia do krótkometrażowego filmu fabularnego Bartosza Blaschke z Katarzyną Herman i Jadwigą Jankowską-Cieślak. Jest to kolejna „30-stka” realizowana przez Studio Munka-SFP oraz Wajda Studio.

„Oczy mojego ojca” to osadzony w realiach mazurskiej wsi mocny debiut Bartosza Blaschke, który nie boi się wyciągać na światło dzienne drażliwych tematów społecznych. Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia Ola, nad wyraz dojrzała i wrażliwa jak na swój wiek. Jest inna niż jej starsza, zajęta sobą oraz chłopakami, siostra; trudno jej się też porozumieć z matką, trzymającą pod nieobecność męża rodzinę twardą ręką. W filmie spotykają się wybitne aktorki z różnych pokoleń: Jadwiga Jankowska-Cieślak (babcia), Katarzyna Herman (matka) oraz te stawiające swoje pierwsze kroki przed kamerą: Joanna Siwka (Ola) i Jowita Chwałek (siostra).

 „Pochylając się nad losem bohaterek dostrzegamy, że miłość i nienawiść trwają tu w permanentnym klinczu. Nie sposób tych skrajności oddzielić. Przedstawiona historia przypomina z pewnością życie niejednej rodziny wegetującej w podobnie ciężkich warunkach, której członkowie doprowadzają się do granic bólu, walcząc o resztki godności. – mówi reżyser Bartosz Blaschke.

Blaschke ukończył  Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Program STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy.  Jest scenarzystą popularnych seriali (między innymi Galeria”, „Życie nad rozlewiskiem” i „Na wspólnej”), zrealizował wielokrotnie nagradzany film dokumentalny „Ziętek”.

Niezwykle ważne dla projektu „Oczy mojego ojca” są plenery, w jakich film powstaje – gmina Gołdap, która bez wahania wsparła młodych twórców. - Szukając plenerów do naszego filmu zjeździłem dosłownie pół Polski. Gdy trafiłem w okolice Gołdapi, zafascynowałem się przejmującymi, zdumiewającymi krajobrazami i niecodziennym klimatem. Tutejsza gościnność to kolejny niezwykły temat – życzliwość z jaką tu się spotykamy jest nie do przecenienia – mówi Blaschke.

Film powstał w ramach Programu „30 Minut” – wspólnej inicjatywy Studia Munka-SFP, Wajda Studio, TVP, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz szkół filmowych w Łodzi i Katowicach. Zdjęcia potrwają do 5 lutego. premiera filmu jest planowana na połowę 2013 roku.

Zdjęcia, kadry z filmu

Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Oczy mojego ojca".

Oczy mojego ojca (1)

Oczy mojego ojca  - Zdjęcie nr 1

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Oczy mojego ojca".

Twórcy filmu

Bartosz Blaschke Bartosz Blaschke Reżyser

Obsada filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Oczy mojego ojca".

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Oczy mojego ojca".

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Oczy mojego ojca".

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Oczy mojego ojca".

Więcej

Spodobał Ci się film "Oczy mojego ojca"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z gatunku krótkometrażowy, filmy polskie (Polska), filmy polskie z gatunku krótkometrażowy.

Inne filmy tego reżysera

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!