Filmy
plakat5df97cedf92cdcf4663040d899cbc1b0.jpg

Kochanica króla Jeanne du Barry Jeanne du Barry

Ocena:
  • Gatunek: Kostiumowy
  • Produkcja: Francja
  • Dystrybucja: Gutek Film
  • Czas trwania: 113 min
  •  
  • Premiera polska: 2023-08-25
  • Premiera świat: 2023-05-16

Opis filmu

„Kochanica króla”, która otworzyła ostatni festiwal w Cannes, to jeden z najdroższych, ale i najgorętszych francuskich filmów roku. W tej kostiumowej superprodukcji, nakręconej we wnętrzach i plenerach Wersalu, w wielkim stylu na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV. Znany z serii „Piraci z Karaibów” oraz takich filmów jak „Marzyciel” czy „Czekolada”, Depp tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych ról w swojej karierze. Partneruje mu wcielająca się w postać tytułowej kochanicy aktorka i reżyserka Maïwenn.

Pełna wizualnego przepychu, pieszcząca oczy „Kochanica króla” to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i pełnej przeszkód drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość.

Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Droga z paryskiej ulicy na Wersal wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi.

„Kochanica króla” podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię. Zachwycający kostiumami, pieczołowicie odtwarzający detale pałacowego życia film w reżyserii Maïwenn ożywia ducha epoki, do sztywnej dworskiej etykiety wnosząc, wraz z Jeanne, energię buntu i powiew wolności. Chociaż dziś nie dusimy się w gorsetach i pudrowanych perukach, niewidzialny sznur oczekiwań społecznych wciąż nas krępuje. Bezczelna, odważna Jeanne uczy nas, jak łamać zasady, pozostając wierną sobie.

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Kochanica króla Jeanne du Barry" (2023).

Obsada i twórcy filmu

Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Kochanica króla Jeanne du Barry" (2023).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Kochanica króla Jeanne du Barry" (2023).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Kochanica króla Jeanne du Barry" (2023).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Kochanica króla Jeanne du Barry" (2023).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Kochanica króla Jeanne du Barry" (2023).

Więcej

Spodobał Ci się film "Kochanica króla Jeanne du Barry"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2023 roku, filmy z gatunku kostiumowy, filmy z gatunku kostiumowy z 2023 roku, filmy francuskie (Francja), filmy francuskie z 2023 roku, filmy francuskie z gatunku kostiumowy, filmy francuskie z gatunku kostiumowy z 2023 roku.

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
impresjonisci film
Impresjoniści - recenzja

Film pokazuje przebieg wspólnego życia malarza Pierre Bodnarda i jego ukochanej Marthe. Czy warto to zobaczyć?

Premiera światowego widowiska "Amadeus Live" we Wrocławiu [WIDEO]

Wrocławska Hala Stulecia dołączy do elitarnego grona, które zaprezentują to widowisko.