Filmy
annika plakat07536726a27ae224ae7ed423934555a3.jpg

Codename: Annika

Ocena:
  • Gatunek: Dramat
  • Produkcja: Szwecja / Finlandia
  • Dystrybucja: SkyShowtime
  •  
  • Premiera polska: 2023-09-30

Opis filmu

Serwis SkyShowtime zaprezentował oficjalny zwiastun, plakat i datę premiery swojego nowego serialu oryginalnego Codename: Annika, który przełamuje wszelkie konwencje nordyckiego gatunku noir. Serial będzie dostępny wyłącznie w SkyShowtime od soboty 30 września. Pierwszy odcinek zostanie udostępniony w dniu premiery, a kolejne będą pojawiać się co tydzień.

Sześcioodcinkowy serial sensacyjny, którego twórcami są Mia Ylönen i Aleksi Bardy, przenosi widza za kulisy ukrytego świata fałszerstw wielkich dzieł sztuki i ukazuje wyzwania związane z życiem z podwójną tożsamością. W roli głównej w serialu Codename: Annika występuje Sannah Nedergård (Yellow Sulphur Sky) jako fińska śledcza Emma/Annika ds. oszustw w branży dzieł sztuki. Jest to jej pierwsza rola pierwszoplanowa w międzynarodowym serialu kryminalnym.

W nowym serialu SkyShowtime występują także: Ardalan Esmaili (Snabba Cash) jako Rasmus Ståhlgren, Eva Melander (Border) jako Rina Olander i Helena Bergström (House of Angels) jako Agatha Torstensson, a także Pekka Strang (Tom of Finland) jako Raimo Korpi, Miro Lopperi (Aikuiset) jako Sampo Raivio, Clarisse Lhoni-Botte (Rolling to You) jako Béatrice Joly oraz Charles Martins (Emily in Paris) jako Denver Carpentier. Serial reżyseruje AJ Annila (Peacemaker), jeden z czołowych fińskich reżyserów.

Serial kryminalny opowiada o fińskiej detektyw Emmie Haka, która szkoli się w prowadzeniu tajnych operacji i zostaje wysłana do Sztokholmu, aby zbadać sprawę oszustw w branży dzieł sztuki. Kobieta wciela się w postać szalonej, imprezowej Anniki Stormare. Śledztwo prowadzi Emmę jednak coraz głębiej w odmęty kryminalnego półświatka i sprawia, że jej własna tożsamość zaczyna coraz bardziej zlewać się z tożsamością Anniki – dziewczyny, która faktycznie istniała i zostawiła po sobie wiele tajemnic i sieć skomplikowanych powiązań.

Serial Codename: Annika został zrealizowany dzięki wsparciu Fińskiej Fundacji Filmowej oraz programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa - MEDIA i jest finansowany przez Business Finland - Audiovisual Production Incentive. Współtwórcami z ramienia Helsinki-Filmi są Mia Ylönen i Aleksi Bardy.

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Codename: Annika" (2023).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Codename: Annika" (2023).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Codename: Annika" (2023).

Obsada i twórcy filmu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie filmu "Codename: Annika" (2023).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Codename: Annika" (2023).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Codename: Annika" (2023).
Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne