Dzieje się - Kino

"Western" wygrywa 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

2017-08-12 19:13:59

Film pt. "Western" w reżyserii Valeski Grisebach wygrał 17. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Zwycięzcę wybrało jury, w którego składzie byli: zeszłoroczny laureat Tamer El Said, reżyser "Ostatnich dni miasta", reżyserka Hadas Ben Aroya, aktorka Agnieszka Podsiadlik, reżyser Gastón Solnicki i producent oraz programer festiwalowy Gustavo Beck.

WesternNagrodzeni w ramach 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Grand Prix

"Western", reż. Valeska Grisebach

Wyróżnienie

"Zimowi bracia", reż. Hlynur Pálmason

Nagroda Publiczności

"Photon", reż. Norman Leto

Nagroda FIPRESCI

"Western", reż. Valeska Grisebach

Wyróżnienie

"Wszystkie miasta Północy", reż. Dane Komljen

O filmie "Western":

Akcja "Westernu" rozgrywa się nie tylko na pograniczu bułgarsko-greckim, ale i na pograniczu dwóch obcych światów: lokalnych wieśniaków i niemieckich robotników budujących na zapadłej prowincji infrastrukturę. Pośród idyllicznych pejzaży, pod uderzającym do głów słońcem toczy się podszyta lękiem gra o dominację.

Współprodukowany przez Maren Ade (Toni Erdmann) film ma charyzmatycznego bohatera, dawnego najemnego żołnierza Meinharda (naturszczyk Meinhard Neumann emanuje urokiem dawnych hollywoodzkich gwiazd) dokonującego plemiennej zdrady –wybiera bowiem towarzystwo pogardzanych miejscowych, czego nie mogą mu wybaczyć koledzy z budowy.

MD/ip

Słowa kluczowe: film, laureat, konkurs, festiwal, 2017
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Drastyczny film o Auschwitz (tylko dla dorosłych)
Drastyczny film o Auschwitz (tylko dla dorosłych)

Sceny wyrywania złotych zębów, śmierć w komorze gazowej, przebitki z wnętrza pieca krematoryjnego – to wszystko znalazło się w trailerze filmu „Auschwitz” Uwego Bolla, niemieckiego twórcę uznawanego za „najgorszego reżysera świata”.

Najlepsze azjatyckie horrory
Najlepsze azjatyckie horrory

To właśnie w Azji powstały najlepsze horrory w historii kina. Te filmy naprawdę was przerażą!

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane