Dzieje się - Kino

"Warsaw by Night" - Roma Gąsiorowska znika z nieznajomym!

2015-01-14 15:16:46

Już 6 lutego na ekranach kin pojawi się nowy film "Warsaw by Night" w reżyserii Natalii Gruz-Korynckiej. W filmie zagrała Roma Gąsiorowska, znana z ról w filmach
"Ki" i "Listy do M".

Roma Gąsiorowska, laureatka Złotych Lwów, dwukrotnie nominowana do nagrody Orła, w nowym filmie Natalii Korynckiej-Gruz -"Warsaw by Night" (na ekranach od 6 lutego), tworzy portret współczesnej młodej kobiety, która ucieka przed widmem życiowej rutyny.

- Związała się z mężczyzną, który chce ją ustabilizować, ułożyć po swojemu, aby była grzeczną realizatorką jego marzeń - opowiadała reżyserka. - Maja jednak takiej stabilizacji wcale nie pragnie.

Aktorka wyjaśniała: - Maja jest kimś, kto szuka przygód; myślę, że to jest moment w jej życiu, w którym postanowiła mocno zaryzykować i pójść w nieznane ze spotkanym przypadkowo mężczyzną. A to wiąże się z bardzo trudnym zadaniem, które mam w tym filmie. Myślę, że to postać uniwersalna, ma w sobie zarazem samotność, odwagę i bezpośredniość. Bohaterka Gąsiorowskiej prowokuje nie tylko obcego mężczyznę, lecz także i los. Jak podkreślała aktorka, wywołuje to
konsekwencje, których Maja się nie spodziewała. Przekonuje się, że  nie wszystko da się kontrolować, a relacje z innymi ludźmi mogą zaprowadzić nas w nieznanym kierunku.

Głównymi postaciami "Warsaw by Night" są cztery kobiety, które mają własne zdanie na temat miłości i związków z mężczyznami. Iga (Iza Kuna), mężatka, która żyje w udanym związku z artystą (Leszek Lichota), jednak wciąż głodna jest intensywnych doznań. Poszukiwania doprowadzą ją do spotkania ze skrajnie różnymi odcieniami miłości, których doświadczają współczesna femme fatale (Joanna Kulig) oraz kobietą zdradzaną (Agata Kulesza). Radykalnej odmiany potrzebuje też atrakcyjna trzydziestolatka Maja (Roma Gąsiorowska). Szuka mężczyzny, który wywróci jej świat do góry nogami. Taką miłość odnalazła być może Renata (Marta Mazurek), poznająca miasto u boku Konrada (Józef Pawłowski). Wszystkim bohaterkom towarzyszy kipiąca emocjami, nastrojowa Warszawa, która w jedną noc może zmienić całe ich życie.

Czy bohaterki znajdą miłość, której poszukują? Czy w związkach z mężczyznami dostaną tego, czego pragną? O tym będzie można się przekonać już 6 lutego w kinach.

Słowa kluczowe: warsaw by night w kinach, komedia romantyczna, roma gąsiorowska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Pokochaj, poślub, powtÃłrz
"Pokochaj, poślub, powtórz" - nowa komedia romantyczna na Netflix [WIDEO]

Zobaczcie dwie wersje tego samego wesela. Każdą z innym zakończeniem!

WFF 2020
Rusza nabór filmów na Warszawski Festiwal Filmowy 2020

Organizatorzy mają nadzieję, że WFF odbędzie się w planowanym terminie 9-18 października.

Tarapaty 2
Zwiastun filmu "Tarapaty 2" - nadchodzi przygoda dla młodzieży [WIDEO]

Pierwsza część "Tarapatów" przyciągnęła do kin w Polsce ponad 320 000 widzów!

Polecamy
"Thor: Mroczny świat" wciąż na szczycie
"Thor: Mroczny świat" wciąż na szczycie

Na szycie amerykańskiego box office drugi tydzień z rzędu utrzymała się produkcja "Thor: Mroczny świat".

Wołoszański wraca do TV
Wołoszański wraca do TV

Znany prowadzący "Sensacji XX wieku", Bogusław Wołoszański poprowadzi "Skarby III Rzeszy" - nowy program historyczny w stacji Polsat Play.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Pokochaj, poślub, powtÃłrz
"Pokochaj, poślub, powtórz" - nowa komedia romantyczna na Netflix [WIDEO]

Zobaczcie dwie wersje tego samego wesela. Każdą z innym zakończeniem!

WFF 2020
Rusza nabór filmów na Warszawski Festiwal Filmowy 2020

Organizatorzy mają nadzieję, że WFF odbędzie się w planowanym terminie 9-18 października.