Dzieje się - Kino

Quentin Tarantino opowie o zabójstwie żony Romana Polańskiego

2018-01-17 13:51:12

Quentin Tarantino słynie ze swojego charakterystycznego stylu tworzenia filmów. Wiele krwawych scen, dynamiczny montaż i oryginalne postacie, to dla tego reżysera chleb powszedni. Tym razem postanowił skupić swoją uwagę na temacie, o którym kilkadziesiąt lat temu było niesamowicie głośno, a i teraz wielu wspomina go, zadając wiele pytań, na które wciąż nikt nie udzielił odpowiedzi. Czy kolejna produkcja dorobku reżyserskim Quentina Tarantino okaże się sukcesem? Zobacz, co już wiemy o filmie.

Quentin Tarantino na planie

Twórca takich kinowych hitów jak „Pulp Fiction”, czy „Nienawistna ósemka”,  w swoim najnowszym filmie opowie historię religijnej sekty Charlesa Mansona, której członkowie (wraz z ich przywódcą) zostali skazani na dożywocie m.in. za zamordowanie żony Romana Polańskiego oraz jej czterech przyjaciół. Produkcja nie otrzymała jeszcze oficjalnego tytułu, ale wiadomo już, że jej premiera jest planowana na 9 sierpnia 2019 roku.

Pewna jest już także obecność na planie Leonardo DiCaprio, który zagra rolę aktora w podeszłym wieku. Główny bohater po udziale w sukcesywnym serialu, pragnie zrobić karierę również w świecie filmu. Towarzyszy mu kolega, kaskader, który szuka podobnej okazji do zyskania sławy. Krążą przypuszczenia, że do odegrania drugiej roli pierwszoplanowej, zostanie zaproszony Al Pacino.

Warto pamiętać, że przełożenia na ekrany kinowe tragicznych zdarzeń z willi wynajętej przez Polańskiego, podjął się już twórca filmu „Helter Skelter” (2004) – John Gray. Specyficzny rodzaj reżyserii Quentina Tarantino sprawia jednak, że można przypuszczać, iż spod jego ręki wyjdzie obraz zupełnie wyjątkowy i zapewne lepszy. Liczymy na kolejną, wspaniałą produkcję.

JK

źródło: wirtualnemedia.pl

fot. Tarantino na planie filmu "Kill Bill"/materiały prasowe

Słowa kluczowe: reżyser, film, kino, 2019, obsada, fabuła
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fuga - twÃłrcy w Cannes
Świetne recenzje "Fugi" Agnieszki Smoczyńskiej w Cannes

Kolejny sukces polskiego kina na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes.

Dogman
Film o zemście fryzjera psów oklaskiwany w Cannes

"Dogman" w reżyserii Matteo Garrone stał się faworytem do Złotej Palmy festiwalu w Cannes.

Polecamy
"Chwyta za gardło". Jest nowy zwiastun filmu Szumowskiej
"Chwyta za gardło". Jest nowy zwiastun filmu Szumowskiej

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby.

Najlepsi aktorzy przed 30. rokiem życia
Najlepsi aktorzy przed 30. rokiem życia

Prezentujemy zestawienie młodych aktorów, którzy są na najlepszej drodze do zostania gwiazdami kinowymi.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Fuga - twÃłrcy w Cannes
Świetne recenzje "Fugi" Agnieszki Smoczyńskiej w Cannes

Kolejny sukces polskiego kina na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes.