Dzieje się - Kino

Plejada gwiazd i szczytny cel podczas premiery filmu "Święto ognia" w Warszawie [FOTO]

2023-10-04 10:38:38

3 października 2023 roku w warszawskim kinie Cinema City Sadyba odbyła się uroczysta premiera „Święta ognia”, najnowszego filmu Kingi Dębskiej, nagrodzonego na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dwiema statuetkami – za profesjonalny debiut aktorski dla Pauliny Pytlak oraz za najlepszą drugoplanową rolę żeńską dla Kingi Preis. Wydarzenie uświetniła znakomita obsada filmu, m.in. Paulina Pytlak, Joanna Drabik, Karolina Gruszka, Kinga Preis i Katarzyna Herman. Nie zabrakło także twórców, w tym reżyserki i scenarzystki filmu Kingi Dębskiej, autora książki „Święto ognia” Jakuba Małeckiego ora kompozytora muzyki do filmu Bartosza Chajdeckiego. Gości premiery przywitał dziennikarz oraz krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia >>

Święto ognia premiera w Warszawie"Święto ognia" - premiera filmu w Warszawie

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Maria Dębska, Anita Sokołowska, Anita Werner, Michał Kołodziejczyk, Szymon Majewski, Bogumiła Siedlecka-Goślicka (@aniolnaresorach), Malwina Łapińska (@nie.pelnosprytna), Katarzyna Zawadzka i Anna Iberszer.

We współpracy z Fundacją Między Niebem a Ziemią oraz siepomaga.pl dystrybutor filmu przekazał na aukcję podwójne zaproszenie na premierę filmu, które zostało wylicytowane za kwotę 1025 zł. Środki te trafią do Fundacji Między Niebem a Ziemią, która od ponad 12 lat udziela kompleksowej pomocy rodzinom, w których znajdują się dzieci cierpiące na schorzenia, na które współczesna medycyna nie zna lekarstwa m.in. na porażenie mózgowe, wady genetyczne i zanik mięśni. Zbiórkę dla wybranych rodzin można wesprzeć tutaj: https://www.siepomaga.pl/miedzy-niebem-a-ziemia

O filmie "Święto ognia"

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

MD/ip

fot. Jarosław Antoniak/Kino Świat

Słowa kluczowe: zdjęcia, relacja, obsada, Fundacja Między Niebem a Ziemią

Święto ognia - premiera filmu w Warszawie (19)

Święto ognia - premiera filmu w Warszawie  - Zdjęcie nr 1
Święto ognia - premiera filmu w Warszawie  - Zdjęcie nr 2
Święto ognia - premiera filmu w Warszawie  - Zdjęcie nr 3
Święto ognia - premiera filmu w Warszawie  - Zdjęcie nr 4
Święto ognia - premiera filmu w Warszawie  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fuks 2
"Fuks 2" - plakat i zdjęcia z kontynuacji kultowego filmu [FOTO]

Brawurowe sceny akcji, emocjonująca fabuła, zabawne dialogi i gwiazdorska obsada!

Furiosa: A Mad Max Saga
Zwiastun filmu "Furiosa: A Mad Max Saga" - nie poznacie Chrisa Hemswortha [WIDEO]

Anya Taylor-Joy w szalonym filmie akcji George'a Millera!

Polecamy
Wiedźma 2 film
Koreańska "Wiedźma" dostaje kontynuację. Premiera już w czerwcu 2022

Po pierwszej części nie mogliśmy doczekać się ciągu dalszego!

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Fuks 2
"Fuks 2" - plakat i zdjęcia z kontynuacji kultowego filmu [FOTO]

Brawurowe sceny akcji, emocjonująca fabuła, zabawne dialogi i gwiazdorska obsada!

Popularne