Dzieje się - Kino

"Pętla" - koreański "Dzień świstaka" na poważnie wkrótce w kinach [WIDEO]

2018-04-16 08:38:00

Już 20 kwietnia 2018 do polskich kin wejdzie koreański dramat pt. "Pętla". To wciągająca historia ojca, który wpada w śmiertelną pętlę czasu, w której musi uratować życie swojej córki. Prezentujemy polski zwiastun filmu oraz szczegóły tej produkcji!

Pętla - film

O filmie

Znany lekarz wraca z długiej podróży, aby spotkać się z ukochaną córką. W drodze do domu jest świadkiem wypadku, którego ofiarą jest nie kto inny, jak jego dziecko. Nagle czas cofa się o kilka godzin, a tragiczne zdarzenie zaczyna się powtarzać. Jedynym sposobem na przerwanie morderczej pętli czasu jest uratowanie dziewczynki. Na pomoc przychodzi sanitariusz, który również przeżywa wielokrotnie ten sam dzień.

Zobacz zdjęcia z filmu >>   

Komentarz reżysera

CHO Sun-ho brał udział w pracach nad scenariuszami filmów "Descendants of hong gil-dong" i "Narysuje im śmierć". "Pętla" jest jego debiutem reżyserskim. Oto kilka słów komentarza na temat filmu

Jak Pan wpadł na pomysł scenariusza "Pętli"?

Myślę, że każdy kiedyś rozmyślał nad tym, jak by to było gdybyśmy cały czas przeżywali jeden i ten sam dzień. Ja tylko dodałem do tej myśli inne pytania:  jak ktoś może się czuć w tej sytuacji? Jeśli dwie osoby są uwięzione w tym samym dniu, a ich drogi nie mogą się przeciąć, to jak to wszystko się skończy? Dodawałem stopniowo te pomysły, aż w końcu powstała "Pętla".

Co według Pana  było najważniejsze w reżyserii tego filmu?

Chciałem pokazać kontrast dwóch osobowości, aby publiczność  mogła  bardziej zanurzyć się w opowieść. Oglądanie skonfrontowanych  bohaterów, którzy różnie reagują na przeżywanie tego samego dnia, jest według mnie bardzo ciekawe.

Co takiego wyjątkowego jest w "Pętli"?
 
Istnieje wiele filmów, komiksów i  książek odwołujących się do podróży w czasie, ale jestem zdania, że mój film jest jedyny w swoim rodzaju. Jest to obraz o dwóch mężczyznach, uwięzionych w najgorszym momencie życia i walce o życie ich bliskich. Starałem się wyrazić pewne sprawy odmiennie niż zwykle. Mam nadzieję, że  moje intencje zostaną dobrze odczytane przez widzów.


MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, premiera, kino, zwiastun, opis, korea południowa

Pętla - zdjęcia z filmu (11)

Pętla - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Pętla - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Pętla - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Pętla - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Pętla - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Pierwszy człowiek
"Pierwszy człowiek" odleci w kosmos także w IMAX [WIDEO]

Damien Chazelle zaprasza na ekstremalne doświadczenia!

48HFP Warszawa
Znamy wyniki 8. edycji 48HFP Warszawa 2018 Warszawa

Jury wybrało najlepszy film tegorocznej edycji konkursu, który zostanie zaprezentowany na międzynarodowym konkursie 48 Hour Film Project.

Polecamy
Brak zdjęcia
Bezwstydna emocjonalność Bollywoodu

Z Jakubem Duszyńskim, dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego ERA NOWE HORYZONTY o Bollywood i Indiach rozmawia Małgorzata Kaczmar.

180 ton śniegu, 4 000 litrów krwi
180 ton śniegu, 4 000 litrów krwi

Kiedy wampiry atakują, czerwień staje się dominującym kolorem w obrazie filmowym.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Pierwszy człowiek
"Pierwszy człowiek" odleci w kosmos także w IMAX [WIDEO]

Damien Chazelle zaprasza na ekstremalne doświadczenia!

48HFP Warszawa
Znamy wyniki 8. edycji 48HFP Warszawa 2018 Warszawa

Jury wybrało najlepszy film tegorocznej edycji konkursu, który zostanie zaprezentowany na międzynarodowym konkursie 48 Hour Film Project.