Dzieje się - Kino

Największe kino samochodowe w Europie przy Stadionie Wrocław [WIDEO]

2020-05-21 18:29:10

Dolnośląskie Centrum Filmowe jest partnerem programowym największego kina samochodowego w Europie, które rusza już 22 maja 2020 przy Stadionie Wrocław. Filmy będą wyświetlane na ekranie o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Widzowie będą je oglądać z własnych aut, a ścieżkę dźwiękową usłyszą z radioodbiorników ustawionych na specjalną częstotliwość.

Kino samochodowe Stadion WrocławKino samochodowe przy Stadionie Wrocław

Największy ekran kina samochodowego w Europie stoi już przy parkingu wielopoziomowym obok Stadionu Wrocław od strony Al. Śląskiej. Filmy wyświetlane będą w technologii 4K, a ich ścieżka dźwiękowa ma być dostępna po ustawieniu odbiorników radiowych w samochodach na częstotliwość 88,1 FM. Rozpoczęcie seansów zaplanowane jest po zmroku - w piątki i soboty o godzinie 22.00 i 00.30. W niedziele o godzinie 22.00.

- Dolnośląskie Centrum Filmowe odpowiada za dobór filmów i ułożenie programu. Od dawna myśleliśmy o uruchomieniu własnego kina plenerowego, czy samochodowego. W tej sytuacji połączyliśmy siły. Cieszymy się, że zostaliśmy włączeni do tak spektakularnego projektu. Dziękujemy Stadionowi Wrocław za obdarzenie nas zaufaniem, a firmie Visual Sensation gratulujemy sprawnej organizacji. Wszyscy jesteśmy wygłodniali kina i wyjścia na zewnątrz. Tego typu przedsięwzięcia są teraz bardzo pożądane – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Kino samochodowe wystartuje z filmami z autami w roli głównej. Piątkowe pokazy o godzinie 22.00 rozpocznie więc pełen brawurowych wyścigów „Need for Speed” w reżyserii Scotta Waugha z Aaronem Paulem w roli głównej. W trakcie projekcji widzowie zobaczą pełnię możliwości ogromnego ekranu. Drugim filmem wyświetlanym tego dnia będzie „Step Up 4”. amerykański film muzyczny z 2012 roku w reżyserii Scotta Speera.

Repertuar na pierwszy weekend pokazów

22.05.2020 (piątek)

22:00 – Need for Speed 130’

00:30 – Step Up 4 99’

23.05.2020 (sobota)

22:00 – Nowszy Model 97’

00:30 -  John Wick 131’

24.05.2020 (niedziela)

22:00 – Iluzja 2 130’”

Partnerem programowym Kina Samochodowego Stadion jest Dolnośląskie Centrum Filmowe. Instytucja kultura zajmująca się upowszechnianiem sztuki filmowej, prowadzeniem sieci kin, edukacją i wsparciem produkcji filmowej. DCF jest koproducentem takich tytułów jak „Twój Vincent”, „Wołyń”, „Pokot”.  Za stronę techniczną przedsięwzięcia odpowiada polska firma Visual Sensation, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w organizowaniu pokazów multimedialnych. W dorobku ma m.in. przyznaną w 2014 roku w Las Vegas nagrodę za najlepsze na świecie show w kategorii festiwali muzycznych. Dwa lata później, podczas branżowej konferencji w Baltimore otrzymała II nagrodę w kategorii pokazów laserowych.

Kino samochodowe zorganizowane będzie zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej.

Informacje praktyczne

Bilety na kino samochodowe przy stadionie można kupić wyłącznie online na stronie abilet.pl. Widzowie płacą za wjazd samochodu, niezależnie od liczby siedzących w nim osób. Bilet Premium uprawnia do zajęcia miejsca na parkingu w rzędzie najbliżej ekranu. Podczas seansu będzie można kupić przekąski typu popcorn czy nachos oraz napojów. Płatność wyłącznie kartą.

Wjazd do kina będzie możliwy wyłącznie bramą B Stadionu Wrocław, od strony Al. Śląskiej, gdzie sprawdzane będą bilety. Następnie widzowie zostaną pokierowani przez obsługę na wyznaczone miejsca. Bramy otwarte będą na godzinę przed pierwszym seansem.

Cena biletu - jeden seans

40,00 zł - samochód osobowy

100,00 zł – bilet miejsce Premium, samochód osobowy (w cenie zawarte dodatkowo - 1 x popcorn, 1 x nachos, 2 x napój)

Wrocławskie kino samochodowe - zobacz, jak to wygląda

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: filmy, zasady, bilety, cena, repertuar, pokazy, cena, kiedy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Agnie [0]
    Agnie
    2020-06-05 10:43:17
    Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Zobacz także
Kino Kobiet w Heliosie
Powraca cykl Kino Kobiet w Heliosie

Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla pań.

Javicia Leslie
Javicia Leslie z główną rolą w serialu "Batwoman"

Aktorka zastępuje Ruby Rose, która odchodzi z serialu The CW.

Polecamy
"10 lat" - najważniejszy film polityczny ostatnich lat na festiwalu Pięciu Smaków
"10 lat" - najważniejszy film polityczny ostatnich lat na festiwalu Pięciu Smaków

Futurystyczna opowieść o Hongkongu stała się najmocniej dyskutowanym politycznym filmem roku.

Cremaster On Tour we Wrocławiu
Cremaster On Tour we Wrocławiu Wrocław

The Cremaster Cycle to kino pomieszanych gatunków, gdzie obok siebie współistnieją horror, musical, kryminał, komedia i dramat. To też niezwykła mieszanka stylów - gotyku, baroku, surrealizmu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kino Kobiet w Heliosie
Powraca cykl Kino Kobiet w Heliosie

Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla pań.

Javicia Leslie
Javicia Leslie z główną rolą w serialu "Batwoman"

Aktorka zastępuje Ruby Rose, która odchodzi z serialu The CW.

Konkurs Ziaja