Dzieje się - Kino

Najlepsze filmy o egzorcyzmach

2017-10-16 12:12:13

Egzorcyzmy - wszyscy coś o nich wiemy, ale prawie nikt ich nie widział. Chyba, że w kinie, bo przecież horrorów z "egzorcyzmami" w tytule i innych filmów o opętaniu jest całe mnóstwo. Chcemy zaprezentować wam nasze subiektywne zestawienie najlepszych, najciekawszych filmów o egzorcyzmach. Sprawdźcie nasze top 10!

EgzorcystaOpętanie przez złego ducha i egzorcyzmy to w świecie kina temat bardzo popularny. Widzowie lubią historie, które zawierają w sobie nutkę tajemnicy i tabu, a przecież wojna duchownych z siłami ciemności do takowych się zalicza. Do horrorów idealnie pasują także wszelkie sceny, w których młoda, niewinna dziewczyna przemawia głosem diabła, a jej ciało przyjmuje niemal niemożliwe fizycznie pozy.

W naszym zestawieniu najciekawszych filmów z egzorcyzmami znajdziecie typowe historie z powyższego opisu. Nie będzie tu zatem opętanych lalek czy domów, lecz klasyczne starcie księży z demonami w ludzkim ciele. Zobaczycie historie, rozgrywające się w różnych miejscach świata. Egzorcyzmy odbywają się zarówno w Watykanie, jak i Rzymie, USA a nawet w Polsce. Złe duchy i opętanie to nie tylko wymyślone przez scenarzystów bajeczki. Wiele filmów z naszego zestawienie oparto na faktach.

Filmy o egzorcyzmach i opętaniu w historii kina wielokrotnie wywoływały dyskusje, prowokowały i fascynowały. Do tego stopnia, że nie raz były zakazywane, co paradoksalnie przyciągało tylko dodatkową widownię. Nic dziwnego, że po tę tematykę sięgali zarówno uznani twórcy, jak i początkujący reżyserzy. Filmy z egzorcyzmami od zawsze potrafiły rozsławić nazwisko danego autora w branży.

Zatem jeśli interesuje was tematyka kościelnego tabu, opętanych, demonów i duchów, zachęcamy do zapoznania się z filmami z naszego zestawienia top 10 filmów o egzorcyzmach>>

MD

Słowa kluczowe: na faktach, tytuły filmów, opętanie, duchy

Najlepsze filmy o egzorcyzmach (10)

Egzorcysta
Rytuał
Ostatni egzorcyzm
Matka Joanna od Aniołów
Egzorcyzmy Emily Rose
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz najciekawsze filmy z duchami!
Najlepsze filmy o duchach i nawiedzonych domach

Zobacz najciekawsze filmy z duchami!

Kadr z filmu
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Poznaj kinowe nowości!

Polecamy
Kino plenerowe na Wyspie Słodowej [PROGRAM]
Kino plenerowe na Wyspie Słodowej [PROGRAM] Wrocław

Kino plenerowe wraca na Wyspę Słodową. Wstęp wolny!

Woody Allen też boi się podatków?
Woody Allen też boi się podatków?

W dobie kryzysu nawet największe gwiazdy szukają oszczędności.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane