Dzieje się - Kino

Na co do kina w weekend [PREMIERY]

2021-11-04 13:42:33

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach, epicka produkcja Marvela, Boże Narodzenie w królewskiej posiadłości i komedia romantyczna - to tylko kilka ciekawych pozycji w aktualnych repertuarach filmowych. Sprawdźcie, na co iść do kina w weekend!

Eternals film

Premiery kinowe 5 listopada 2021

"Eternals", reż. Chloé Zhao, prod. USA / Wielka Brytania, czas trwania 157 min.

Film opowiada o nowej w Uniwersum Marvela grupie superbohaterów. To kosmici, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie "Avengers. Koniec gry" muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości.

Gwiazdy "Eternals" opowiadają o nowych superbohaterach w MCU [WIDEO]

Zachwycający wizualnie, finałowy zwiastun filmu "Eternals" [WIDEO]




"Spencer", reż. Pablo Larrain, prod. Niemcy/Wielka Brytania/Chile, czas trwania 111 min.

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót...

"Wszystkie nasze strachy", reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt, prod. Polska, czas trwania 90 min.

Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

"To musi być miłość", reż. Michał Rogalski, prod. Polska, czas trwania 100 min.

Kto powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Trzy siostry są przyjaciółkami od serca, które trzymają się razem na dobre i za złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania. Czy ich faceci w swojej totalnej niezdarności znajdą sposób, żeby odzyskać serca sióstr?  

"Zło nie istnieje", reż. Mohammad Rasoulof, prod. Czechy/Iran/Niemcy, czas trwania 150 min.

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, poświęcony jest film "Zło nie istnieje". Obraz ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z nich łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłyną one nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbiją się na otaczających ich ludziach. Irański reżyser wraca w swoim najnowszym filmie do motywów, które sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko artystyczną, ale i obywatelską wolność. Rasoulof tworzy złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kar śmierci.

"Śmierć Zygielbojma", reż. Ryszard Brylski, prod. Polska, czas trwania 90 min.

W maju 1943 r. członek polskiego rządu na uchodźstwie, Szmul Zygielbojm, popełnia samobójstwo w Londynie. Dochodzenie prowadzone przez brytyjskiego koronera daje podstawy do poznania jego losu. Dochodzenie pokazuje, że samobójstwo było aktem rozpaczy z powodu obojętności państw alianckich na eksterminację Żydów.

"Obłoki śmierci - Bolimów 1915", reż. Ireneusz Skruczaj, prod. Polska, czas trwania 65 min.

Jest to pełnometrażowy, fabularyzowany film dokumentalny opowiadający o narodzinach broni chemicznej z polskiej perspektywy. Film relacjonuje przebieg jednych z pierwszych ataków gazowych w dziejach, do których doszło w trakcie I Wojny Światowej, w samym sercu współczesnej Polski - pod Bolimowem.

"Lada dzień", reż. Hamy Ramezan, prod. Finlandia, czas trwania 82 min.

Ramin i jego irańska rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopak zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony. Rodzice Ramina robią wszystko, żeby chłopiec i jego siostra czuli się jak w normalnym, kochającym domu. Widmo deportacji skłania rodzinę do złożenia apelacji. Kontynuują swoje codzienne życie, starając się zachować pozytywne nastawienie pomimo zbliżających się trudności. Pełne ciepła, zrozumienia i humoru relacje zakłóca jednak niepewność jutra. W takich warunkach Ramin wchodzi w dorosłość. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza impreza i zakochanie, szukanie siebie. Każda chwila jest bezcenna. Oficerowie służby imigracyjnej regularnie odwiedzają szkołę Ramina, żeby zabrać dzieci, których rodziny nie otrzymały prawa do azylu. Czy przyjadą również po niego?

Zebrał: MD

fot. materiały prasowe Disney/Marvel


Słowa kluczowe: 5-7 listopada 2021, filmy, nowości, zapowiedzi

Eternals - zdjęcia z filmu (14)

Eternals - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Eternals - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Eternals - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Eternals - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Eternals - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wiktor Zborowski
Wiktor Zborowski jako mądry smok w animacji "Strażniczka smoków" [WIDEO]

To bardzo pozytywna postać, nie ma nic wspólnego z krwiożerczym smokiem - mówi doświadczony aktor.

Megalopolis
Adam Driver w klipie z filmu "Megalopolis" Francisa Forda Coppoli [WIDEO]

Mamy pierwsze spojrzenie na film science fiction z plejadą gwiazd!

Polecamy
Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Wiktor Zborowski
Wiktor Zborowski jako mądry smok w animacji "Strażniczka smoków" [WIDEO]

To bardzo pozytywna postać, nie ma nic wspólnego z krwiożerczym smokiem - mówi doświadczony aktor.

Megalopolis
Adam Driver w klipie z filmu "Megalopolis" Francisa Forda Coppoli [WIDEO]

Mamy pierwsze spojrzenie na film science fiction z plejadą gwiazd!

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!