Dzieje się - Kino

Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz czują "Lęk" [WIDEO]

2023-09-19 11:59:00

Podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni swoją premierę miał najnowszy film Sławomira Fabickiego pt. „Lęk”. Główne role zagrały w nim Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz. Dziś prezentujemy zwiastun tej produkcji.

Lęk film 2023Jaki problem porusza film?

Tym razem reżyser głośnego, nominowanego do Oscara filmu „Męska sprawa”, swoją uwagę skierował w stronę kobiet. „Lęk” to siostrzane kino drogi. Chwytająca za serce opowieść o relacji między Małgorzatą (Magdalena Cielecka) i Łucją (Marta Nieradkiewicz) oraz próbie, jakiej zostaną poddane w czasie swej podróży. W jej trakcie towarzyszyć im będzie nie tylko tytułowy lęk, ale też wzruszenie, złość, humor i paleta innych uczuć.

Magdalena Cielecka ma nadzieję, że obraz będzie punktem wyjścia do ważnych rozmów. „Dla mnie Lęk pozostaje filmem o decydowaniu o sobie i swoim ciele. Na każdym poziomie. A tego najmocniej szukam w kinie: pełnej emocji uniwersalnej opowieści o człowieku, która sprawi, że może poddamy pod refleksję otaczającą nas rzeczywistość”, mówi.

Marta Nieradkiewicz zapytana, co zapamięta po pracy nad „Lękiem’, odpowiada: „Przekonanie, że nie wolno łatwo oceniać cudzego postępowania. Że od moralizatorstwa ważniejsza jest empatia”.

Dla reżysera Sławomira Fabickiego to film o lęku przed wolnością, miłością i otwarciem się na drugiego człowieka, a przede wszystkim o lęku największym - przed śmiercią. Sposób, w jaki Fabicki opowiada tę historię można określić jako: „codzienne lekcje miłości”.

O tym, jak te lekcje przeżyje publiczność, będzie można przekonać się już na rozpoczynającym się 18 września 48 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.  

Swoją międzynarodową premierę film będzie miał w Konkursie Głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Fabuła filmu

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem - spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu.

Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

"Lęk" - zwiastun filmu

ip

fot. screen youtube.com/Monolith Films

Słowa kluczowe: film, premiera, obsada, 2023, fabuła, zwiastun
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
The Eras Tour
Taylor Swift "The Eras Tour" wkrótce w Multikinie. Rusza sprzedaż biletów

"The Eras Tour" to trwająca, szósta trasa koncertowa artystki podczas, której można usłyszeć utwory z jej wszystkich albumów.

Mission: Impossible - Dead Reckoning
"Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" z premierą na 4K UHD, Blu-ray i DVD

Film pojawi się też w limitowanej edycji kolekcjonerskiej Steelbook 4K UHD.

Polecamy
Gotti
"Gotti" - John Travolta jako legendarny gangster [FOTO]

Premiera filmu już wkrótce. Poznaj historię Johna Gottiego!

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
The Eras Tour
Taylor Swift "The Eras Tour" wkrótce w Multikinie. Rusza sprzedaż biletów

"The Eras Tour" to trwająca, szósta trasa koncertowa artystki podczas, której można usłyszeć utwory z jej wszystkich albumów.

Popularne