Dzieje się - Kino

Jessie Buckley - wschodząca gwiazda kina z grona Rising Stars [FOTO]

2018-08-10 12:29:37

Gwiazda serialu HBO pt. "Tabu" podbija kino! Jessie Buckley rolą w filmie "Pod ciemnymi gwiazdami" wzbudziła zachwyt krytyków podczas światowej premiery na festiwalu w Toronto. Ta młoda, irlandzka aktorka znalazła się w elitarnym gronie obiecujących aktorów, Rising Stars (Wschodzących Gwiazd), wybieranych przez festiwal. Buckley, znana między innymi ze wspomnianego serialu, w którym partnerowała Tomowi Hardy'emu, wkrótce pojawi się w kolejnych głośnych, kinowych produkcjach. Zobaczcie galerię jej zdjęć >>

Jessie BuckleyZagadka, na której opiera się siła "Pod ciemnymi gwiazdami", emanuje właśnie z granej przez nią Moll, głównej bohaterki filmu. - To historia kobiety, która mierzy się z wieloma potworami – tymi wewnątrz swojej rodziny,  tymi w dzikiej naturze i tymi uśpionymi w niej samej - mówi reżyser Michael Pearce. - Opowiadam ją z punktu widzenia Moll, więc jednocześnie zachęcam widzów do współodczuwania z nią i burzę tę ich identyfikację, ponieważ jest postacią bardzo dwuznaczną. Kocham kino, które buduje złożoną relację bohatera z widownią. W przypadku "Pod ciemnymi gwiazdami" nie chciałem, żeby sympatie publiczności były ugruntowane. Moll jest bardziej antybohaterką, niż panną w opałach - tłumaczy reżyser. Nie bez powodu recenzenci porównują Moll do Cathy z "Wichrowych wzgórz" Emily Brontë.

Moll była jednym z punktów scenariusza, które najbardziej przekonały do projektu producentki filmu Michaela Pearce'a: Lauren Dark i Ivanę MacKinnon. - Przyciągnęła nas historia, w której centrum jest śmiała, niepokojąca kobieca bohaterka i jej próby odnalezienia swojego miejsca w świecie - przyznają.

Wschodząca gwiazda kina

Po zachwytach, jakie wzbudziła Buckley, przyszły propozycje dużych, ważnych ról. Irlandka, która wcześniej dała się poznać jako znakomita aktorka teatralna (występowała na londyńskich scenach między innymi u boku Jude’a Lawa), a także telewizyjna (oprócz "Tabu" zagrała również w nowej serialowej wersji "Wojny i pokoju", gdzie wcieliła się w księżniczkę Marię Nikołajewnę Bołkońską), podbija właśnie Hollywood. W najbliższych miesiącach zobaczymy ją u boku Roberta Downeya Jr. w filmie "The Voyage of Doctor Dolittle" Stephena Gaghana ("Syriana", "Traffic"). Pojawi się też razem z Renée Zellweger w wyczekiwanym dramacie biograficznym musicalu o Judy Garland, czyli "Judy" Ruperta Goolda.

O filmie "Pod ciemnymi gwiazdami"

Młoda dziewczyna zakochuje się w nieznajomym chłopaku, który w środku lata pojawia się w nadmorskim miasteczku akurat, gdy zaczyna się seria tajemniczych zabójstw. Moll odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność oraz czym są namiętność i pożądanie. Ale kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginionych kobiet, którą żyją lokalna policja i społeczność, dziewczyna będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie i dowie się, do czego jest zdolna.MD/ip

fot. Jessie Buckley w filmie "Pod ciemnymi gwiazdami"/materiały prasowe

born2be kod rabatowy

Jessie Buckley [ZOBACZ GALERIĘ]
Słowa kluczowe: aktorka, filmy, zdjęcia, kariera, Tabu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Witalina Bibliw - "Brama"
3. UKRAINA! Festiwal Filmowy: Oto goście festiwalu Warszawa

Do Warszawy przyjadą aktorzy i twórcy filmowi.

Andy Irons: Kissed by God
Kino na fali, czyli Warsaw Surf Film Festival 2018 Warszawa

Organizatorzy przygotowują przegląd filmów surferskich z całego świata.

The Curse of La Llorona
James Wan prezentuje horror "The Curse of La Llorona" [WIDEO]

Producent testuje reżysera "Obecności 3". Zobaczcie zwiastun!

Polecamy
Horror "Las" to tak naprawdę nowe "Blair Witch"! [WIDEO]
Horror "Las" to tak naprawdę nowe "Blair Witch"! [WIDEO]

Sequel kultowego dreszczowca zobaczymy już we wrześniu!

"Hobbit" jednak w trzech odsłonach?
"Hobbit" jednak w trzech odsłonach?

Podczas konwencji Comic-Con reżyser ekranizacji powieści J.R.R. Tolkiena, Peter Jackson ogłosił, że negocjuje z wytwórnią Warner Bros. podzielenie drugiej części "Hobbita".

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Witalina Bibliw - "Brama"
3. UKRAINA! Festiwal Filmowy: Oto goście festiwalu Warszawa

Do Warszawy przyjadą aktorzy i twórcy filmowi.

Andy Irons: Kissed by God
Kino na fali, czyli Warsaw Surf Film Festival 2018 Warszawa

Organizatorzy przygotowują przegląd filmów surferskich z całego świata.