Dzieje się - Kino

Jessie Buckley - wschodząca gwiazda kina z grona Rising Stars [FOTO]

2018-08-10 12:29:37

Gwiazda serialu HBO pt. "Tabu" podbija kino! Jessie Buckley rolą w filmie "Pod ciemnymi gwiazdami" wzbudziła zachwyt krytyków podczas światowej premiery na festiwalu w Toronto. Ta młoda, irlandzka aktorka znalazła się w elitarnym gronie obiecujących aktorów, Rising Stars (Wschodzących Gwiazd), wybieranych przez festiwal. Buckley, znana między innymi ze wspomnianego serialu, w którym partnerowała Tomowi Hardy'emu, wkrótce pojawi się w kolejnych głośnych, kinowych produkcjach. Zobaczcie galerię jej zdjęć >>

Jessie BuckleyZagadka, na której opiera się siła "Pod ciemnymi gwiazdami", emanuje właśnie z granej przez nią Moll, głównej bohaterki filmu. - To historia kobiety, która mierzy się z wieloma potworami – tymi wewnątrz swojej rodziny,  tymi w dzikiej naturze i tymi uśpionymi w niej samej - mówi reżyser Michael Pearce. - Opowiadam ją z punktu widzenia Moll, więc jednocześnie zachęcam widzów do współodczuwania z nią i burzę tę ich identyfikację, ponieważ jest postacią bardzo dwuznaczną. Kocham kino, które buduje złożoną relację bohatera z widownią. W przypadku "Pod ciemnymi gwiazdami" nie chciałem, żeby sympatie publiczności były ugruntowane. Moll jest bardziej antybohaterką, niż panną w opałach - tłumaczy reżyser. Nie bez powodu recenzenci porównują Moll do Cathy z "Wichrowych wzgórz" Emily Brontë.

Moll była jednym z punktów scenariusza, które najbardziej przekonały do projektu producentki filmu Michaela Pearce'a: Lauren Dark i Ivanę MacKinnon. - Przyciągnęła nas historia, w której centrum jest śmiała, niepokojąca kobieca bohaterka i jej próby odnalezienia swojego miejsca w świecie - przyznają.

Wschodząca gwiazda kina

Po zachwytach, jakie wzbudziła Buckley, przyszły propozycje dużych, ważnych ról. Irlandka, która wcześniej dała się poznać jako znakomita aktorka teatralna (występowała na londyńskich scenach między innymi u boku Jude’a Lawa), a także telewizyjna (oprócz "Tabu" zagrała również w nowej serialowej wersji "Wojny i pokoju", gdzie wcieliła się w księżniczkę Marię Nikołajewnę Bołkońską), podbija właśnie Hollywood. W najbliższych miesiącach zobaczymy ją u boku Roberta Downeya Jr. w filmie "The Voyage of Doctor Dolittle" Stephena Gaghana ("Syriana", "Traffic"). Pojawi się też razem z Renée Zellweger w wyczekiwanym dramacie biograficznym musicalu o Judy Garland, czyli "Judy" Ruperta Goolda.

O filmie "Pod ciemnymi gwiazdami"

Młoda dziewczyna zakochuje się w nieznajomym chłopaku, który w środku lata pojawia się w nadmorskim miasteczku akurat, gdy zaczyna się seria tajemniczych zabójstw. Moll odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność oraz czym są namiętność i pożądanie. Ale kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginionych kobiet, którą żyją lokalna policja i społeczność, dziewczyna będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie i dowie się, do czego jest zdolna.MD/ip

fot. Jessie Buckley w filmie "Pod ciemnymi gwiazdami"/materiały prasowe

born2be kod rabatowy

Jessie Buckley [ZOBACZ GALERIĘ]
Słowa kluczowe: aktorka, filmy, zdjęcia, kariera, Tabu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gotti
"Gotti" - John Travolta jako legendarny gangster [FOTO]

Premiera filmu już wkrótce. Poznaj historię Johna Gottiego!

Disney wraca do znanej marki! Film "Mulan" w produkcji

Aktorski film powstaje na bazie animacji z 1998 roku. Zobaczcie, kto w nim zagra!

Juliusz - scena z filmu
"Juliusz" już bawi widzów. Zobacz scenę z komedii [WIDEO]

Nowy film twórców "Planety Singli" otworzył 45. Ińskie Lato Filmowe.

Polecamy
Rosyjskie filmy w DCF-ie. Ląduje Sputnik
Rosyjskie filmy w DCF-ie. Ląduje Sputnik Wrocław

W grudniu DCF zaprasza na wrocławską edycję 8. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”

Najlepsi łucznicy popkultury
Najlepsi łucznicy popkultury

Łuk i strzały to ich ulubiona broń. Ci bohaterowie trafiali zawsze w dziesiątkę!

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Gotti
"Gotti" - John Travolta jako legendarny gangster [FOTO]

Premiera filmu już wkrótce. Poznaj historię Johna Gottiego!

Disney wraca do znanej marki! Film "Mulan" w produkcji

Aktorski film powstaje na bazie animacji z 1998 roku. Zobaczcie, kto w nim zagra!